YEREL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 10:52   Güncelleme : 08-07-2021 10:52

Başkan Gedik’ten basın açıklaması

AK Parti Arhavi İlçe Başkanı Remzi Gedik, gazetecilerin sorularını cevaplayarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Başkan Gedik’ten basın açıklaması

“Bir sorumlu aramıyoruz”

Asıl odaklandığı seçimin 2024 seçimleri olduğunu belirten Gedik, “Kaybedilmiş bir seçim var bunun sebepleri ve sonuçları vardır. Fazla geriye bakmadan önümüze bakacağız. Kaybetmemizde etken olan hatalarımızı düzelteceğiz. Maalesef 51 oyla bir seçim kaybettik. Bu konuda bir sorumlu aramayacağız ve önümüze bakacağız. Şahıslarla fazla ilgilenmeyip 2024 seçimleriyle ilgili vatandaşlarımıza nasıl hizmet edeceğimizi anlatarak neden kaybettiğimizi de aramızda değerlendirerek yol kat etmek istiyoruz. Kaybetme konusunda en büyük sorumluluk kimde diye sorarsak diğerleri siyaseten mevcut aday ve ilçe yönetimi der ama biz bu konuda kimseyi sorumlu tutmuyoruz. Kişilerle bağdaştırmamak gerekiyor. Seçim kaybetme konusunda tüm teşkilat olarak hepimiz sorumluyuz. Topluca kaybetmiş olabiliriz ama emin olun 2024 seçimlerin de topluca kazanacağız” ifadelerine yer verdi.

“Arhavi’yle ilgili çalışmalarımız var”

Arhavi’yle ilgili çalışmalardan bahseden Gedik, “Organize sanayinin getirilmesini istiyoruz. Arhavi’ye doğalgaz getirilme konusunda da epey bir yol kat ettik. Öğrenci sayısı 800’lere dayanmıştı ve Üniversitemizin yurt binası ihtiyacı vardı hedefimiz 2500 öğrenciye ulaşmaktır ve fakültede olan iki bölümü beş bölüme çıkartmaktır. Öğretmen konusunda da bir ihtiyaç vardı. Bunun giderilmesi konusunda Arhavi’de yapılması gereken şeyler hayallerimizin içerisindedir. İl Sanayi Sitesi ve köy yollarının bulunduğu kaza oranının yüksek olduğu bir kavşak var. Bunun iyileştirilmesi ve üst geçit veya dönerli kavşağın yapılması konusunda karayollarıyla çalışmalarımız ve görüşmelerimiz devam ediyor. Kapisre Deresinin ödeneği çıkmış ve ihalesi yapılmıştır. Bu konuda projenin revizesiyle ilgili görüşmelerimiz olacaktır. Görüşmeleri yakın bir zamanda yapıp tamamlayacağız. Ciha Dağının yoluyla ilgili bir çalışmamız var. Belediye sınırları içerisinde bir girişimci tesisi vardı. Çeşitli sebeplerden ötürü 100-150 çalışanı olan tesis kapatıldı. Tesisin başka noktada açılması ve istihdam yaratmayla ilgili girişim ve gayret içerisindeyiz. Tesisi yakın bir zamanda başka bir noktada faaliyete geçireceğiz. Yolun üzerinde bulunan ve tarihi olan Çifte Köprü’nün onarımıyla ilgili de çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

“Olumlu gelişmeler olacaktır”

Arhavi’yle ilgili Muhalefet Belediyesinin yapacağı her olumlu işte yanında olduğunu belirten Gedik, “İktidar Belediyesi, Muhalefet Belediyesi diye yaptırılacak olan hiçbir yatırıma engel olmuyoruz. Bundan sonra da olmayacağız. Ama emin olabilirsiniz ki iktidar partisinin hizmeti daha farklıdır. Arhavi için önceki on yıldan rakamlar ve gösterge ortadadır. Organize Sanayi’den bahsedecek olursam kamulaştırma bedeliyle ilgili çok yüksek rakamlara çıktığından ötürü gecikme yaşanmıştır. Bu konuyla ilgili Cumhurbaşkanımızın talimatı vardır. Bakanlarla görüşmelere devam ediyorlar. Yüzde on kısmı kamulaştırılmıştır geriye kalan kısmıyla ilgili sene içerisinde olumlu bir gelişme olacaktır. Bu konuda Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş ve Vali Yılmaz Doruk çok istekli ve kararlıdır. Yakın tarihte gelecek olan ödenekle ilgili ödenek geldikten sonra kamulaştırmaya devam edeceğiz. Çok yakın zamanda bu konuyla ilgili olumlu gelişmeler olacaktır” diye konuştu.