YEREL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 10:17   Güncelleme : 03-08-2021 10:17

BAŞKAN ZORLUOĞLU: TALEPLERİ KARŞILIYORUZ

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi bugün Olağanüstü Gündem Maddesi ile toplandı.

BAŞKAN ZORLUOĞLU: TALEPLERİ KARŞILIYORUZ

Artvin ve Rize’de meydana gelen sel felaketleri ve ülkenin Güney ve Batı sahillerinde devam eden yangınlar oldu.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Rize ve Artvin ile Güney ve Ege Bölgelerinde meydana gelen yangınlarla ilgili olarak, “Şehrimizin komşuları olan Rize ve Artvin’de sel felaketi ile karşı karşıya kaldık. Orada hayatını kaybeden vatandaşlarımız oldu. Hasar gören yapılar, evler, konutlar, dükkanlar oldu. Vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, selden zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun diliyoruz. Güney ve Batı sahillerimiz yangınlarla ciddi imtihan veriyoruz. Orada yaşayan insanların hayatlarını altüst eden felaketle karşı karşıyayız. Geniş kapsamlı yangınlar. Orada ki insanlarımızın evlerinde büyük hasarlar oluştu. Orada yangında can veren vatandaşlarımız oldu. Vefat eden vatandaşlarımıza yine yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına Trabzon’dan başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Toplantının devamında ise şu ifadelere yer verdi;

 “Gerek Artvin ve Rize’de ki sel felaketi sırasında, gerek o bölgede bir kısmı devam eden yangınlarla ilgili devletimiz bütün imkânlarıyla orada bu felaketlerin minimum zararla atlatılması için her türlü gayreti gösteriyor. Bir taraftan merkezi idare, bir taraftan yerel yönetimler uyum içinde bu mücadeleyi sürdürüyoruz.

Bizde Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak bizden istenen yardım taleplerini karşılamaya gayret ettik. Rize ve Artvin’de sel felaketlerinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi bölgeye gönderdiği araç gereç, personel filosuyla orada yaraların sarılmasında rol ifa etti. Her gittiğimiz yerde mülki amirler Trabzon Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti. Bizim personellerimiz bölgeyi bilen personel. Hemen vaziyet alarak ciddi çalışmalar yaptı.”