GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2022 13:49   Güncelleme : 23-12-2022 13:55

Başvurular yeniden yapılacak

Başvurular yeniden yapılacak

Orman Bölge Müdürlüğünün engelli ve eski hükümlü kategorisinde işçi ve personel alımı başvuru hatalarının çok olması nedeniyle 2-6 Ocak 2023 tarihlerinde yeniden yapılacak.

Orman Genel Müdürlüğünün duyurduğu ilanda Artvin’de de personel alımı yapılacak. Alım şartlarında İŞKUR üzerinden yapılacak olması yer almasına rağmen birçok katılımcının kariyer kapısı sitesinden başvuru yapması alım başvurularının yenilenmesine neden oldu.

Bu kapsamda Artvin Orman Bölge Müdürlüğü başvuruların tekrardan yapılacağını duyurdu. Orman Bölge Müdürlüğünden apılan duyuruda şu ifadeler yer aldı: “Bilindiği üzere, 30.11.2022 tarihli ve 32029 sayılı Resmi Gazete’ de Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yararlananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 141 Engelli ve 83 Eski Hükümlü/TMY statüsünde çalıştırılmak üzere toplam 224 daimi işçi alımı yapılacağı duyurulmuştur.

Anılan ilanımızda; “Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 06.12.2022 – 12.12.2022 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.” şeklinde belirtilmiştir.

Ancak, söz konusu Resmi Gazete ilanımızda “ilan süresince başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağı” açıkça belirtilse de Kurumumuzca yapılan incelemeler neticesinde; adaylarca açık iş ilanlarına yapılan başvuruların bazılarının Türkiye İş Kurumu üzerinden bazılarının ise https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ (Kariyer Kapısı) adresi üzerinden yapıldığı anlaşılmıştır.

Bu sebeple,  Bölge Müdürlükleri internet sitesinde yapılan “Başvurusu Kabul Edilenlerin” ilanlarında sadece Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılan başvurular dikkate alındığından ve Kariyer Kapısı üzerinden başvuru yapan adayların mağduriyet yaşamaması adına mevzu bahis açık iş ilanları 30.11.2022 tarihli ve 32029 sayılı Resmi Gazete’ de belirtilen genel ve özel şartlarla  02.01.2023 – 06.01.2023 tarihleri arasında yeniden Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanacaktır. Daha önceden hem İŞKUR hem de Kariyer Kapısına başvuru yapan adayların belirtilen tarihlerde başvurularını Türkiye İş Kurumu üzerinden yeniden yapması gerekmektedir.”

Sariye TOPALOĞLU

Gündem ArtvinGündem Artvin