YEREL
Giriş Tarihi : 18-10-2022 12:32

Batum'da  İcazet Merasimi Düzenlendi

Batum'da  İcazet Merasimi Düzenlendi

Gürcistan Müslümanları İdaresince, Batum' da Kur'an Kurslarında eğitim görüp hafızlığını tamamlayan öğrenciler için düzenlenen Hafızlık İcazet Merasimi düzenlendi.

İcazet törenine katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla yaptığı değerlendirmede, “Batum’da dün düzenlen Mevlid-i Nebi programı, yaz kuran kursunu derece ile tamamlayan talebelerin ödül töreni ve hafızlık icazet merasimine Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç ve Mushafları inceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, Tiflis Din Hizmetleri Müşaviri Ahmet Erdem'in ve çevre il müftülerinin de   katıldığı programa birlikte katılım sağladık. Gürcistan Müftülüğüne ve Mizani Derneğine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Genç hafızlarımızı tebrik ediyor, Kur'an'ın rehberliğinde hayırlı hızmetler ve başarılar diliyorum” dedi.

İcazet Merasimine, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Osman Şahin, Tiflis Din Hizmetleri Müşaviri Ahmet Erdem, Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı, Artvin İlçe Müftüleri ve Batum müslüman halkı katıldı.

Ayla ALKAN

Gündem ArtvinGündem Artvin