SİYASET
Giriş Tarihi : 02-11-2022 11:08

Bayraktutan: “Hiç Mi Utanmıyorsunuz?”

Bayraktutan: “Hiç Mi Utanmıyorsunuz?”

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, İçişleri Bakanı’nın“Eşkıya” sözlerine tepki gösterdi.

CHP’li Bayraktutan, İçişleri Bakanı Soylu’nun CHP Heyeti’nin İçişleri Bakanlığıönünde gerçekleştirdikleri basın açıklaması ve sonrası süreç hakkındakipaylaşımları üzerine TBMM’ye yazılı soru önergesi sundu. Bayraktutan;“Türkiye Cumhuriyeti’nin değil sade vatandaşına, TBMM’de görev yapanMilletvekillerine “Eşkiya” sözlerini kullandığınız için hiç mi utanmıyorsunuz?” dedi.

Önergesinin konusunda yaşanan süreci; ‘26 Ekim 2022 tarihinde, hukuksuzca görevden alınan Yalova’nın seçilmiş Belediye Başkanı Sayın Vefa Salman’ınduruşması öncesi CHP Genel Başkan yardımcıları ve Milletvekillerinden oluşanheyeti olarak İçişleri Bakanlığı önünde anayasal hakkımızı kullanarak basınaçıklaması gerçekleştirilmiş, heyetimiz örnek teşkil edecek şekilde olaysız geçenbasın açıklamasının ardından İçişleri Bakanlığı’nın önünden ayrılmıştır.İlgili konuda resmi twitter hesabınızdan, 27 Ekim 2022 tarihinde; “Dün İçişleriBakanlığı önüne gelip tehditler ve hakaretler savuran eşkiya takımı, bugün demahkeme bastı.” ve “CHP, tarihinin yüz karası bir ekiple yönetiliyor. Milletin emanetettiği belediyelerini yolsuzluk çukuruna sokan, iş takipçileri ve terör örgütlerineyağmalatan; mahkeme basan, şımarık, fersude bir ekip. Ne demişler;Körle yatan, şaşı kalkar. HDPKK, CHP’nin aklını almış.” paylaşımları yapılmıştır. ‘ şeklindeaktaran Bayraktutan İçişleri Bakanı Soylu’ya şu soruları yöneltti.

1- Basın açıklaması yapmak ne zamandan beri “Eşkiyalık” olmuştur?

2- Türkiye Cumhuriyeti’nin değil sade vatandaşına, TBMM’de görev yapanMilletvekillerine “Eşkiya” sözlerini kullandığınız için hiç mi utanmıyorsunuz?

3- Bir siyasetçinin, hele ki bir İçişleri Bakanı’nın “Eşkiya” diye bir söz kullanmasıvicdanınızı rahatsız etti mi?

4- Ailenizden, anne ve babanızdan terbiye almadınız mı? Bu üslubu neredenöğrendiniz?

5- Bu yaptığınız saygısızlığın ve terbiyesizliğin bir gün hesabının, hem de çokkısa sürede, sorulacağını hiç mi düşünmediniz?

Sariye TOPALOĞLU

Gündem ArtvinGündem Artvin