YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 11:06   Güncelleme : 25-04-2022 11:06

Belediye’den Çocuklara 23 Nisan Hediyesi

Belediye’den Çocuklara 23 Nisan Hediyesi

Artvin Belediyesi Düzenlediği 23 Etkinlikleriyle Çocukları Kendi Bayramlarında Mutlu etti

23 Nisan yurdun dört bir yanında coşkuyla kutlanırken Artvin Belediyesi de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında kentte bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Atapark Meydanında gerçekleştirilen etkinliklere aileleriyle katılan binlerce çocuk farklı etkinliklerle doyasıya eğlendi.

Buradaki programda şişme oyun parkları, paylaço, yüz boyama etkinliklerinin yanı sıra çocuklara ücretsiz dondurma ve pamuk şeker ikram edildi.

Burada bir konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, 23 Nisan’ın Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilk bayramı olduğunu ifade etti.

23 Nisan 1920’de Meclis’in açılmasının ardından bir sonraki yıl 23 Nisan’ın Ulusal Egemenlik bayramı olarak kutlanmaya başlandığını belirten Elçin, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk daha sonra bunu çocuklarımıza armağan etti. Dünya çocuk bayramı olarak kutlanıyor. Bunun dünyada eşi ve benzeri yok. 102’nci yılını kutluyoruz. Pandemiden de yeni çıktık. Çocuklarımız dışarı çıkamıyordu. Bu yıl çocuklarımız yeniden caddeleri, meydanları, alanları doldurdu. Burada çocuklarımız için özel oyun alanları oluşturduk. Gün boyu ücretsiz dondurma ve pamuk şeker dağıttık. Çocuklarımızın eğlenmesi için bir etkinlik yaptık. Çokta güzel oldu. Büyük bir rağbet oldu. Her şey bu ülkenin geleceği olan çocuklarımız için” diye konuştu.

Etkinliğe çocuğuyla katılan Güldane Kara’da “Çok güzel bir gün çok güzel bir hava, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Atamızdan bizlere çocuklarımıza, dünya çocuklarına armağan. Bu özel bir günde çocuğumu etkinliğe getirdim. Bu manevi havayı tatsın küçük yaştan itibaren. Çocuklar eğlendi mutlu oldu. Belediyemize teşekkür ediyoruz. Çocuklara ücretsiz dondurma, pamuk şeker ikram ettiler. Uzun süredir salgın nedeniyle çocuklarımız evdeydi. Bu tarz etkinliklere ihtiyacımız var. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı; Belediye önünden Valilik önüne kadar gerçekleştirilen Fener Alayı ve akabindeki havai fişek gösterilerinin seyredilmesi ile sona erdi.

Sariye TOPALOĞLU