YEREL
Giriş Tarihi : 18-06-2021 11:12   Güncelleme : 18-06-2021 11:14

BİK'den Vali Doruk’a ziyaret

Basın İlan Kurumu Trabzon Bölge Müdürü Ali Nuhoğlu Artvin gazeteciler Dernek Başkanı Zeki Alkan gazeteci İsmet Başar Okan Sezgin ve Orhan Şengül Artvin Valisi Yılmaz Doruk u makamında ziyaret etti. İl genelinde günlük çıkan 2 gazetenin yaşadığı ekonomik zorlukları Vali Doruk a aktarıldı.

BİK'den Vali Doruk’a ziyaret

Ziyarette doğru haberciliğin zor koşullarda ve ekonomik Zorluklara rağmen istihdama yönelik çalışmalar dile getirildi. Vali Doruk'tan yerel gazetelere ekonomik desteğin en büyük kaynağının resmi ilanlar ve kamu tüzel kişiliklerinin vermiş olduğu reklamlar ile birlikte abone yöntemi dile getirildi.

Vali Doruk ise doğru haberciliğin kamuoyuyla doğru bilgilerin paylaşılması hususunda yerel gazetelerin önemini dile getirerek kamu kurum ve kuruluşların yanı sıra Kamu tüzel kişiliklerinde hem ihale ilanlarının gazetelere verilmesinin Hem de özel gün ve bayramlarda Reklamların yine bu gazeteler vasıtasıyla halkımıza duyurulmasının doğru olacağına inandığını söyledi.

Bu konuda yöneticilerin biraz daha ilgili ve önem vererek katkı sunmaları gerektiğini dile getirdi.

Basın İlan Kurumu Bölge Müdürü ve beraberindeki gazeteciler daha sonra Artvin Sokağını ve Artvin gastroloji Müzesi'ni gezerek müze yetkilisi Süleyman Engin'den müze hakkında bilgi aldı.

Basın İlan Kurumu müdürü 3 günlük Artvin programında Arhavi Hopa Kemalpaşa ve Borçka ilçelerinin yanı sıra il merkezinde de çalışmalarını tamamlayarak ilimizden ayrıldı.

Müdür Nuhoğlu Ardanuç Şavşat Yusufeli ve Murgul ilçelerine de önümüzdeki ay bir program dahilinde çeşitli ziyaretler yapacağını söyledi.