YEREL
Giriş Tarihi : 17-11-2021 18:23   Güncelleme : 17-11-2021 18:23

“BİR FİDAN UMUT OLSUN Kİ ORMANLARIMIZ YENİDEN YEŞERSİN”

“BİR FİDAN UMUT OLSUN Kİ ORMANLARIMIZ YENİDEN YEŞERSİN”

E-Twinning üzerinde başlatılan Keyifli Okul Atölyem projesi (KOA kısaltması) üçüncü yılında yine öğrenci ve öğretmen eğitimlerine devam ediyor.  Her sene farklı etkinliklerle binlerce öğrenciyle buluşuyor.

Bu yılda yanan ormanları yeniden yeşertmeye dikkat çekmek için oluşturulan 81 İl 81 Avuç Toprak projesi kapsamında Artvin toprağını Antalya'nın Manavgat ilçesinde dikilecek olan "Türkiye Fidanı" için gönderdiler.

Keyifli Okul Atölyem projesi ve 81 İl 81 Avuç Toprak projesi ile ilgili bilgi veren Çoruh İlkokulu öğretmeni Ahu Erol Yüksel, “Bu yılki amacımız bir fidan umut olsun ki ormanlarımız yeniden yeşersin” dedi.

Keyifli Okul Atölyem projesi ile her yıl farklı etkinliklerle binlerce öğrenciyle buluştuklarını ifade eden Çoruh İlkokulu öğretmeni Ahu Erol Yüksel, “E twinning üzerinde başlayan Keyifli Okul Atölyem projesi (KOA kısaltması) üçüncü yılında yine öğrenci ve öğretmen eğitimlerine devam ediyor.  Her sene farklı etkinliklerle binlerce öğrenciyle buluşuyoruz. Öğrencilerin eğlenerek düşünerek öğrenmelerini sağlıyoruz. Özellikle pandemi döneminde çocukların okullarından uzak kaldıkları dönemde velilerden yapılan geri dönüşlerle güzel bir çalışma yapıldığını daha iyi anladık. KOA bir sosyal sorumluluk projesi olduğu için sadece öğrencileri içine alan bir proje olmaktan çıkarak Türkiye geneline yayılan bir aile olmuştur. Kurucumuz Erzurum ilinden Tamer öğretmen ve ekibimizle bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Bu yıl ilk hedefimiz orman yangınları olduğu için ilk sosyal sorumluluğumuz da bu olaya dikkat çekmek olmalıydı fikriyle Antalya'nın Manavgat ilçesinde yanan ormanlık alana "Türkiye Fidanı" dikilmesi için 81 ilden 81 öğretmen ve öğrencileri kendi illerinin toprağını Manavgat sorumlumuz Vildan öğretmene gönderdi. Video çekimleri yapılarak bir kamu spotu videosu oluşturuldu. Videomuz tüm sosyal ağlarda yayınlanarak bilinçlendirme çalışmalarına davam etmekteyiz. İlimizin temsilcisi Ahu öğretmen ve öğrencileri olarak Artvin toprağını Manavgat'ta göndererek bu süreci destekledik. Amacımız bir fidan umut olsun ki ormanlarımız yeniden yeşersin” diye konuştu.

Hatice Diler