SİYASET
Giriş Tarihi : 22-11-2022 11:05

“BİTMEYEN BELA TERÖR”

“BİTMEYEN BELA TERÖR”

Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, taksim saldırısını kınarken İçişleri bakanı Süleyman Soylu’ya yüklendi.

Terör’ün  yıldır bitmeyen bir bela olduğunu belirten İl Başkanı Soydan, içişleri bakanı Soylu’nun açıklamalarını eleştirdi. İl Başkanı Soydan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Üstümüzde terörün her türünü acımadan bıkmadan icra ettirdiler. On binlerce kurban verdik. Hâlâ da vermeye devam ediyoruz. Devletimiz adına terörle mücadeleyi yürüten bakanlık, eski adıyla Dâhiliye Vekaleti", yeni adıyla "IçişleriBakanlığr"dır. Bu makam çok bakan gördü. Başarılı olanlar vardı, başarısız olanlar vardı. Bugün de bu görevi Sayın Süleyman Soylu sürdürüyor. Emrinde ülkemizin en güzide, en fedakâr, en cesur, en gayretli kurumları olan güvenlik güçleri var. Gelin görün ki bu bakanlıkta işler cahiliye cesareti ile yürütülmekte.

Bu cehalet ne söylediğini bilmemezlikten, ne yaptığının belki farkında olmamasından, yaptıklarının sonucunu da bilmeyecek bir cahil cesaretine sahip olmasından kaynaklanıyor. Sayın Soylu'nun kendi ifadesine göre, kendileri gelmiş geçmiş en başarılı bakandır. İfade ettiğine göre, başarılı mücadelesinin neticesinde şu anda terör bölgesindeki dağlarda 120 adetten daha az terörist kalmıştır. Bu teröristlerin de her şeyi biliniyor. Ayakkabı numarasına kadar tespit edilip ona göre mücadele ediliyor.

Bu tespitlerin doğru olmasını ne çok isterdik. Alkışlamaya ve hak ettiği her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu açıklamayı ne çok isterdik. Ama baktığımızda cahilce bir cesaretle söylenen bu sözler karşısında gördüğümüz gerçekler bizi çok rahatsız ediyor. Hele son Taksim katliamı ile kahrolduk.

Bu iktidarın her yaptığının doğru olduğunu, her söylediklerinin bir hikmete mebni bulunduğunu, peşin olarak kabul edip, onu göklere çıkaran önyargılıların haricinde herkes görüyor. Dağlardaki teröristler; belki azalmış gibi gözüküyor ama Dunlar, ABD'nin eğitip on binlerce TIR dolusu her türlü silahla donattığı, Sınırlarımız boyunca konuşlandırdığı, adeta bir ordu teşkilatlanması ile siperlere sokup ülkemize ve güvenlik güçlerimize her fırsatta saldıran, mevcudu on binleri aşan, PYD ve YPG olarak vasıflandırılan ama aslının PKK olduğu bilinen birliklere kaydırılmıştır. Cahilane ifadeler ile bunlar dağları terk edip düzenli birliklere geçince "bizim mücadelemiz neticesinde dağlarda bitirdik" sözlerini söylemekte ve buna inanmamızı beklemektedirler. Her gün şehit haberleri ile ciğerlerimiz dağlanıyor. Bu katiller, dağlardan inip düzenli birliklere katılmış olan militanlardan başkası mıdır ki, bu sözler bu kadar cesaretle söylenebiliyor?

Kahraman ordumuz bunların kökünü kazımak ve ellerindeki silahları toplamak için kaç kere harekât başlattı ise ABD, Rusya ve Batılı sömürgeci devletler tarafından adi şantaj ve tehditlerle önleri kesildi. Ordumuzun bu harekâtları 10 maddelik, 13 maddelik geçici anlaşmalar dayatılarak durduruldu. "Şartlarımız yerine gelmezse şu kadar saat sonra harekâta devam ederiz" sözleri en yetkili ağızlardan kaç defa söylendi. İleri sürülen bu şartlar asla yerine getirilmedi. Ordumuz buna rağmen ileri harekâta başlatılmadı. Bunları herkes görüyorken, hiç olmamış gibi "terörü bitirdik, az kaldı, 120 kişi kaldı, ayakkabı numaralarını bile biliyoruz" gibi sözler neyin nesidir? Bu kandırmaca sözlerin hesabını hiç yapmamak cehalet değilse nedir?

"Ben Ayetelkürsi'nin evladıyım" diyecek kadar imanlı ama bu sözlerin yarınki karşılığının ne olacağını bilemeyecek kadar da cahil birinin, bu davranış şeklinin "cahil, cesur olur" özdeyişinden başka nasıl bir izahı olabilir?

Menfur Taksim saldırısının arkasından "mahcubiyet" ifadeleri, ABD'nin taziye mesajlarını kabul etmemesi, her şeyin farkında olduğunu belli ediyor. Ama yine de koltuk uğruna kandırmaca tavırlarından vazgeçmiyor. Sayın Soylu'nun diğer icraatlarını da bu pencereden izlemek istesek bile bir köşe yazısına ancak bu kadarını sığdırabildik. Lanet terörün son kurbanları İstanbul Taksim'de idi. Milletimizin başı sağ olsun.

Bir koltuk uğruna ya Rab, ne cahilane ameller işleniyor! Hâlbuki hesap günü de hızla yaklaşıyor...

Gündem ArtvinGündem Artvin