YEREL
Giriş Tarihi : 08-04-2021 11:46   Güncelleme : 08-04-2021 11:48

BİZ ÇOK FARKLIYIZ, HİÇ YAPANLA YIKAN BİR OLUR MU?

Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, Türkiye'nin kalkınabilmesi için siyonizm ve batının politikalarını değil, kendi milli politikalarımızı uygulamamız gerektiğine vurgu yaptı.

BİZ ÇOK FARKLIYIZ, HİÇ YAPANLA YIKAN BİR OLUR MU?

Saadet Partisi dışında kalan partilerin batıcı, IMF'çi ve ABD güdümünde parti olduğunu iddia eden Soydan açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Çok değerli Artvinli dostlar; Saadet Partisi Artvin İl Başkanı olarak tüm yeryüzünde mazlumların insanca yaşayabilmeleri için, önce ahlak ve maneviyatta olan çözümü delillerle anlatacağım.

Bugün Türkiye’de partilerin tamamı ister sağcı ister solcu olsun birbirinin aynıdır. Temel vasıfları batı taklitçiliğidir.

Taklitçiler Amerikancıdırlar, batıcıdırlar, Avrupa Birlikçidirler, IMF’çidirler, ahlakı tahrip ederler, maddecidirler, montajcıdırlar, müstemleke sömürge tipi kalkınmadan yanadırlar, dış politikada bağımlıdırlar. Yıllardır Kıbrıs meselesini çözemediler, bu gidişle de çözemezler. Dışarıda haklarımızı koruyamazlar. Dar gelirliyi ezerler, faizcidirler, açıktan para basarlar, para değerini düşürürler, vergiyi fakirden alırlar, krediyi zengine verirler.

Saadet Partisine gelince; 83 milyon kardeşliği, iç barış, huzur, bağımsızlık, ne IMF ne Avrupa Birliği, devlet millet kaynaşması, manevi kalkınma, dış borç değil kendi gücüyle kalkınma, ağır sanayi ve milli sanayi, harp sanayi, sıhhatli ekonomi, faizsiz sistemin kurulması, sağlam para, karşılıksız para basılmaması, devlet gelirlerinin milli kaynaklardan temin edilmesi, verginin fakirden değil mali gücü olandan alınması, kredilerin faydalı iş yapana verilmesi, şahsiyetli dış politika, İslam Birliği’nin kurulması, D-8 ülkeleri arası işbirliğinin canlandırılması.

İslam Birliği kurulacak, siyasi irade teşkilatı kurulacak, teknolojik iş birliği teşkilatı kurulacak, yeni para birimine geçilecek, yeni ekonomi işbirliği kurulacak, yeni bir Dünya Bankası kurulacak, fakirlere yardım eden yeni bir IMF kurulacak, Bizans kültürü değil İslam kültürünü tanıtacağız. Dünya medya teşkilatı kurulacak, yani yeni haber ajansları kurulacak.

Değerli Artvinli hemşerilerim; dünya siyonizmi laftan ve haktan anlamaz, yani benzetmek için olmasın ama alnına tabanca dayayıp ‘otur buraya’ diyeceksin. Nasıl yani, biz Milli Görüşçüyüz, adam öldürmeye değil, insanları ihya etmeye ve insanları mesut etmeye geliyoruz. Bizim yapacağımız şey ihtardır. Önce yeni birimine geçtiğimiz zaman ABD yelkenlerini suya indirir, neden çünkü Müslümanların kanıyla besleniyorlar, biz İslam Dinarına geçince petrol alırken bizim paramızı kullanacaklar. Halkımızı böylelikle koruyup kendimize sahip çıkacağız.

Teknoloji işbirliği oluşturacağız, batılılar ifsat için teknoloji geliştiriyorlar, ABD harp gemisini getirip Yunanistan’la birlikte Ege’de tatbikat yapıyor. Geçmişte olduğu gibi Irak’ı Suriye’yi Libya’yı bombaladığı füzelerle biz Müslümanlar olarak nasıl kendimizi koruyacağız? Adamların 60 tane uçak gemisi var, bizde 60 tane yapalım dersek adamlar İran’a atom bombası yaptırmıyor, sen 60 yapana kadar o 100 tane yapar. Bunların karşısında ne yapacağız? Cenabı Hak Rahman ve Rahimdir, teknoloji; geminin içerisine öyle bir manyetik alan yaparsın kumandanın sesini düşman subayı duyamaz. Onun attığı füzeyi havada yakalayıp elektronik kumandayla geri çevirip kendi gemilerinin üzerinde parçalarsın. Teknoloji Allah’ın bir rahmetidir.

Dünya’nın kanını emen Siyonizm ona ‘şuraya otur’ sen bizim kanımızı emiyorsun, insanlığa kan kusturuyorsun, ama biz hazreti Ömer’in Selahattin Eyyubi’nin yolunda gidenleriz. Bizler bu ırkçı emperyalizmin horoz dövüşüne aldanmayacağız. Bunların kırık plaklarını dinlemeyeceğiz. Kireç suyunu içmeyeceğiz. Süt diye yutmayacağız. Sömürülmeye hayır, köleleşmeye hayır, yok olmaya hayır diyeceğiz. Onun için yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya isteğini daima gündemde tutarak, önce ahlak ve maneviyatla hareket edersek, Allah’ın yardımıyla bu işi çözeriz. Türkiye’nin ve tüm insanlığın kurtuluşu ancak Saadet Partisiyle mümkün olacağı inancıyla Allah’a emanet olun”ifadelerini kullandı.

Temel OKUR