YEREL
Giriş Tarihi : 05-11-2021 11:13   Güncelleme : 05-11-2021 11:13

BİZİM İÇİN LİG BU HAFTA BAŞLIYOR

BİZİM İÇİN LİG BU HAFTA BAŞLIYOR

Artvin Çoruh Spor, Erzurum Ilıca İdmanocağı hazırlıklarına devam ediyor. Amatör Liginde mücadele eden Artvin Çoruh Spor 2’inci hafta karşılaşmasında sahasında Erzurum Ilıca İdmanocağı’nı konuk edecek. Karşılaşmaya günde çift idmanla hazırlanan Artvin ÇoruhSpor’da moraller yerinde.

Temsilcimiz Çoruh Spor, ilk hafta karşılaşmasında deplasmanda konuk olduğu Kağızman Gençlerbirliği’ni 4-0 yenerek lige 3 puan alıp averajla lider başlamıştı. Ilıca İdmanocağı karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulunan Teknik direktör Coşkun Öz, bir buçuk yıl aradan sonra taraftarları karşısına çıkacakları için takım olarak heyecanlı olduklarını belirtirken, “Artvin için mücadele ediyoruz burada yapacağımız iğnenin ucu kadar bile olsa bu takıma destek katkı bizim için çok önemli. O yüzden ben bu hafta herkesi sahaya müsabakayı izlemeye davet ediyorum” dedi.

“İyi Futbol ve Lider Başlamak Önemli”

Coşkun Öz, “Ligin ilk maçı olması ve bizim liglere ara verilmesinden sonra ilk maçımızdı. Bu maçın bizim için önemi çok büyüktü özellikle deplasmanda oynadığımız için ve ayrıca farklı bir skorla kazanmamızda gelecek adına çocukların özgüveni olması açısından önemliydi ve bizim için her şeyi olumlu geçti güzel de bir skorla galip geldik. Maçın genel olarak değerlendirmesini yapacak olursak rakip ilk 10-15 dakikalık süreçte çok baskılı bir oyun sergiledi onlar da öne geçebilirlerdi. Ama çok iyi bir dakikada güzel bir golle öne geçen taraf biz olduk ve daha sonrasında da artarda gollerin gelmesiyle de skor avantajını elimizde tuttuk. ilk yarı 3-0 daha sonra ikinci devrede de oyunun kontrolünü tamamen elimize aldık hafta arasında da zaten sporcularımızla hep bir şeye konsantre olmuştuk ve bu maçın nasıl geçebileceğini iyi kötü analizlerimizle de görsellerle de ortaya koyduk. İkinci devre bizim için daha rahat geçti ve skoru koruduk sonra bir gol daha bularak da iyice rahatladık. Güzel bir galibiyet oldu ligin ilk haftasında bizim için” diye konuştu.

“Bizim İçin Lig Bu Hafta Taraftarımız Önünde Oynayacağımız Maçla Başlıyor”

Bu hafta sonu sahalarında konuk edecekleri Ilıca İdmanocağı karşılaşmasıyla taraftarla özlemlerini bitireceklerini belirten Teknik Direktör Öz, “Çocuklara bir gün ara verdik ama şimdi antrenmanlarımıza başladık. Bu haftada inşallah bizim için olumlu bir hafta olur çalışmamıza start verdik. Erzurum Ilıca takımıyla bu hafta kendi saha avantajımız da kullanarak İnşallah buradan da galibiyetle ayrılırız. Çünkü bu takım bunu hak ediyor çocuklar gerçekten özverili bir şekilde yaklaşık 2,5 3 periyodunda birlikteyiz takımla beraber herkes elinden gelenin en iyisini yaptı şimdiye kadar ve bu da tabii ki dediğim gibi skora yansıdığı zaman ve bu çalıştıklarını meyvesini almak kadar güzel bir şey yok. Bu hangi alan olursa olsun bu böyledir biz de bunun karşılığını aldığımız için ayrıca mutluyuz. İnşallah devamı da bu hafta gelirse aldığımız 3 puanın bu hafta daha da bir önemi ılıca maçı ile 3 puanda üzerine koyduğunda ikide iki gerçekten bu bizim için çok güzel bir şey olacak İnşallah bunda başarısız. Bu maçında önemi ev sahibi olmamız tarafından çok önemli bir buçuk yıl aranın ardından deplasmanda ilk maça çıkıyoruz bu önemliydi şimdi aynı şey ev sahibi için geçerli. Bu hafta lige ilk defa başlıyoruz gibi düşünün Artvin'de uzun bir aradan sonra ilk defa resmi bir maç oynanacak bölgesel amatör Lig maçından bahsediyorum Bu da ligin ilk haftası gibi düşünüyorum ben bunu. Takımda oyuncularımızla da bunları paylaşıyoruz. Açıkça şunu söylüyorum ya burada deplasmanda alınan 4-0’lık galibiyetin ardından oraya gelen belirli bir kitle vardı bizi desteklemeye ben bu hafta bu stadyuma zaten yüzde 50'ye göre şu an seyirci alınıyor bu yüzde 50’nin de en az yüzde 30’unu doldurmamız gerektiğini düşünüyorum. İnşallah buradan Artvin'de bizi destekleyen desteklenmeyen en küçük yaştan en büyüğüne kadar söylüyorum, yani taraftar olarak desteklemeyenden kastım şu futbola kişilerin ilgisi olmayabilir bu kişileri de ben bu hafta sahaya bekliyorum. Niye çünkü Artvin için mücadele ediyoruz burada yapacağımız iğnenin ucu kadar bile olsa bu takıma destek katkı bizim için çok önemli. O yüzden ben bu hafta herkesi sahaya müsabakaya izlemeye inşallah dediğim gibi biz görsel olarak seyirci keyif veren bir futbol oynayacağız İnşallah bu puan ya da puanlar da olur bununla da bunu süsleriz kişileri daha fazla buraya çekmek adına hepimiz için olumlu bir şey olur düşüncesindeyim. Taraftarlara mesajım gelsinler bize destek desinler İnşallah bunu da yaparlarsa biz takım olarak mutlu oluruz desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER