YEREL
Giriş Tarihi : 13-08-2021 11:25   Güncelleme : 13-08-2021 11:25

BÖLGELERE ÖZEL ÇAY

Çay İşletmeleri Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, bölgelere özel üretilen hediyelik çaylar ile ilgili açıklamada bulundu.

BÖLGELERE ÖZEL ÇAY

ÇAYKUR’un bölgelere özel üretilen hediyelik çaylar ile ilgili değerlendirmede bulunan Alim, çayların tüketiciler tarafından ilgi gördüğünü bildirdi.

Alim, yaptığı yazılı açıklamada, çay tiryakilerinin beğenisine sunmak amacıyla Rize, Artvin, Giresun, Erzurum, İstanbul ve Ankara'da oluşturdukları özel çay satış mağazalarında 90 çeşit ürünü tüketicilerle buluşturduklarını belirterek, ÇAYKUR'un tüm çay çeşitlerinin bir arada bulunduğu mağazaların açıldığı il ve bölgelere özel çaylar da üretildiğinin altını çizdi.

Alim, açıklamasının devamında şunları kaydetti;

"Her mağazamıza özel, o bölgeye ait bir sembolü taşıyan ve sadece o mağazada satılmak üzere özel bir çeşidi yapalım istedik. Erzurum'dakine Palandöken Çifte Minare sembolleri içeren paketiyle Palandöken çayı, İstanbul'daki mağazamızda satılan İstanbul'la özdeşleşen ve kentin en özel sembollerinden Ayasofya Camisi'nden esinlenerek Ayasofya diye belirledik. Başkentimiz Ankara için yaptığımız çaya ise Başkent Meclis Çayı adını verdik. Bu özel çaylarımıza elek altı olarak bilinen en özel çayımızdan dolum yaparak tüketicilerimizin damak tadına sunduk. Çaylarımız yoğun ilgi görüyor."