KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 24-10-2022 11:37

“Borçka Fotoğrafçılar İçin Bir Hazine”

“Borçka Fotoğrafçılar İçin Bir Hazine”

Borçka Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Borçka’ temalı fotoğraf yarışmasının dereceye giren eserleri Tarihi Borçka Köprüsünde sergilendi.  Sergi hakkında değerlendrmelerde bulunan Belediye Başkanı Ercan Orhan, ilçenin fotoğrafçılar için hazine olduğunu ifade etti.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, ilçe merkezinde bulunan  tarihiBorçka köprüsünün daha fazla dikkat çekmesi için çalışmalar yapmaya devam ediyor. ‘Cumhuriyete Giden Yol’ adlı serginin köprüde sergilenmesinin ardından ilçede düzenlenen Borçka temalı fotoğraf yarışmasında dereceye giren eserler de sergilendi.

Konu ile ilgili değerlendirmeler yapan Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Borçka’nın göbeğinde bulunan tarihi köprü hakkında yapılacak çalışmalar için şu sözleri dile getirdi” Biz bununla ilgili daha önce ilgili kurumlara yazılan yazılar neticesinde köprü üzerin de böyle bir çalışma yapılabilir mi diye sorulduğun da benim bildiğim kadarıyla buna çok fazla sıcak bakılmamış. Yalnız şöyle bir şey yaptık biz orada sergi çalışmaları yapıyoruz mesela Cumhuriyete giden yol diye bir fotoğraf sergisi açtık orada daha sonra ulusal düzeyde yapmış olduğumuz Borçka fotoğraf yarışmaları yaptık ve belediyeye kazandırdığımız bu fotoğraflar ile biz yine tarihi köprüde bu fotoğraflarımızın sergisini açtık yoğun ilgi gördü” dedi.

Borçkanın her bir köşesinin fotoğrafçılar için mükemmel fırsatlar sınduğunu kaydeden Orhan, ilçenin ismini her yerde duyurmak için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Türkiye’nin birçok yerinden farklı fotoğrafçılar gelerek kendi ifadeleri ile söyleyeyim bir hazineye düştüklerini söylediler. Burası fotoğrafçılar için bir hazine. Özellikle de bu mevsim de sizin aracılığınızla bir çağrı da bulunayım sonbahar mevsimin de bütün renklerin renk cümbüşünün yaşandığı ilçedeyiz şuanda. Buradan da bütün fotoğrafçılarımızı, fotoğraf sanatçılarını Borçka’ya davet ediyoruz.  Buraya gelirlerse çok güzel kareler yakalayacaklarından eminiz. Bu çalışmayı da biz sadece Borçka da bu fotoğraf sergisini açmadık Borçka’yı tanıtmak için İstanbul da böyle bir sergi açtık. Yine Bursa da Artvinli hemşerilerimiz, Borçkalı hemşerilerimiz çok yoğun şekilde yaşıyorlar. Borçka’yı oraya nasıl taşıyabiliriz diye düşündük ve Bursa’da da Bursa hizmet vakfı ile İstanbul’da Artvinliler hizmet vakfı ile ortaklaşa fotoğraf sergisi de açtık ve Borçka’nın tanıtımı için de son derece önemli bir çalışma idi. Tabii öğretmen olmamızdan kaynaklı sanata kültüre olan düşkünlüğümüzü de belediye çalışmalarına yansıtmış olduk.”dedi.

Sariye TOPALOĞLU

Gündem ArtvinGündem Artvin