YEREL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 10:48   Güncelleme : 14-09-2021 10:48

BORÇKA KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA

Borçka Kaymakamlığı almış olduğu çay ve fındık bahçe yolları üzerinden yapılan provokasyon ve iddialarla ilgili alınan 10 maddelik kararı kamuoyu ile paylaştı.

BORÇKA KAYMAKAMLIĞINDAN AÇIKLAMA

Borçka Kaymakamlığı son günlerde çay ve fındık bahçe yolları üzerinden yapılan provokasyon ve iddialarla ilgili açıklama yapma gereği duyulduğunu ifade ederek alınan kararların açıklamasını paylaştı.

Kaymakamlık tarafından yapılan paylaşımda 10 maddelik açıklama yer aldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; “1- Tarım arazileri yollarına bakım ve heyelan açma gibi hizmetlerimiz devam edecek ve daha sağlıklı şekilde yapılması sağlanıp, gereksiz ve kötüye kullanımın önüne geçilecektir. Köylülerimizi ilgilendiren çay ve fındık bahçeleri yollarında makine ve araç ihtiyacı köylerimizin KÖYDES bütçelerinden karşılanacak olup, daha etkin, daha az maliyetli ve verimli bir yöntemle köylülerimiz kesinlikle mağdur edilmeyecektir.

2- Özel idare araçlarımız, engebeli, tarım arazisi yollarında aşırı yıpranmaya maruz kalırken, sürekli arıza vermekte ve aylarca çalışamaz duruma gelmektedir. Ayrıca personelimizin de engebeli, altyapısı hazırlanmamış, tehlikeli tarım arazisi yollarına zorlanması nedeniyle bu noktada can güvenliklerinin sağlanması amaçlanmıştır.

3- İlçemizde hava şartları nedeniyle yılın belirli dönemlerinde çalışma yapılabilmektedir. Hal böyle iken köylerimizin ana yolları ve mahalle yollarını mevcut makine ve personel ile iyileştirme çalışmalarımızda, çay, fındık ve orman yollarındaki çalışmalar nedeniyle yetiştirmekte güçlükler yaşanmaktadır. Bazı köylerimizde bu sebepler nedeniyle ana yollarımıza ve mahalle yollarımıza tek bir gün dahi çalışma yapılamamasının önüne geçilmesi ve tarım arazileri yollarında hızlı, adil ve düzenli çalışma yapılması amaçlanmıştır.

4- Keyfi ve tamamen özel işlere devletimizin araç ve personelinin mesai harcamaması ve köylülerimizin daha iyi, daha kaliteli hizmet alıp hiçbir çay ve fındık üreticimizin mağdur edilmemesi amaçlanmıştır.

5- Devletimizin kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılması amaçlanmıştır.

Tüm bunlara rağmen bazı art niyetli kişi ve çıkar grupların aldığımız kararları çarpıtarak farklı şekilde halkımıza sunması sonucu bu açıklamanın yapılması mecburiyeti doğmuştur.

Vatandaşlarımızın resmi hesap ve sayfalarımız dışında bu tür çarpıtmalara karşı dikkatli olmalarını önemle rica ederiz.”