YEREL
Giriş Tarihi : 02-07-2021 10:44   Güncelleme : 02-07-2021 10:44

Borçka’da çalışmalar devam ediyor

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, basın açıklamasında bulundu.

Borçka’da çalışmalar devam ediyor

Ercan Orhan yaptığı basın açıklamasında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında konuştu.

“Alt yapı çalışmaları devam ediyor”

Yürütülen çalışmalar hakkında konuşan Orhan, “Son zamanlarda devam eden su altı projesinin alt yapı çalışmaları bitince Valilik ve Özel İdare ile yapmış olduğumuz protokol dahilinde bu bölgede asfalt çalışması yapıyoruz. Alt yapı çalışması net ve en iyi şekilde yapılmazsa üstünü süslemenin çok fazla anlamlı olduğunu düşünmüyorum. Bugün de alt yapısı biten bölgenin üst yapısını yapmak için bir çalışma içerisindeyiz. Yeni yol Mahallesindeki çalışmaları bitirdik. Karayollarındaki çalışmalar devam ediyor. Daha sonra şehir içine gireceğiz, yaklaşık yüzde kırklık bir alanı bitirdik geriye yüzde altmışlık bir alan kaldı bunları da hızlı bir şekilde bitirmeye çalışıyoruz. Çalışmalar geriden takip ediliyor gibi görünebilir fakat Coğrafi koşullar bizi fazla ileriye götürmedi. Buna rağmen şantiye ve alt yapıyı alan firma yılmadan gerekli çalışmaları yapıyor” dedi.

“Talepleri yerine getireceğiz”

Vali Yılmaz Doruk’un da desteği ile bir protokol yapıldığını söyleyen Orhan, “Çöp alanımızı 5 veya 7 yıl kullanmaları karşılığında Borçka’da bu yolun asfaltla kaplanmasını sağladık. Buradan başlayarak adım adım diğer mahallerin ve alanlarında alt yapı çalışmalarını yapacağız” ifadelerine yer verdi. Borçkalıların fırın yapılması konusunda bir talebi olduğunu ifade eden Orhan, “Daha güzel, kaliteli ve ucuz ekmek herkesin hakkıdır. Bu yüzden fırın çalışmalarımız devam ediyor. Umarım en kısa sürede fırın işini de çözeceğiz. Yer konusunda bir sıkıntı yaşadık ama yakın bir zamanda kendi arazimizde bunu yapmayı planlıyoruz. Hayvan Barınakları konusunda ise Orman Bölge Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğüne yer tahsisi konusunda yazılarımızı yazdık. Bize bir alan gösterebileceklerini söylediler. Uygun bir alan bulabildiğimiz an hayvan rehabilitasyon alanını yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“Kısa zamanda faaliyete geçiyor”

Yaşam vadisinin yaklaşık 100 metrelik alanında şevini, ağaçlandırmasını, çiçeklendirmesini yaptıklarını söyleyen Orhan, “Çim tohumlarını da dağıttık. 100 metrelik alanın betonunu da bisiklet yolunu da yapacağız. Kurban Bayramı’na kadar halkın hizmetine sunmayı düşünüyoruz. Asma köprü DSİ ile olan yazıları da tamamladık ve şu an ihale aşamasına geldik. Kısa zamanda ihalesini yaparak asma köprüyü de hayata geçireceğiz” dedi

“Elimizden gelen desteği vermeye hazırız”

Borçka Karagöl’e ilk geldiğinde belediyenin üzerine hizmet verildiğini ifade eden Orhan, “Daha sonra belediyenin milli parklara olan borcundan kaynaklı üç yıl içerisinde sözleşme gereği yapılması gereken bazı kriterler vardı onlar tamamlanmamıştı. Milli parklarda bunun ya fes edileceğini ya da kendi rızamızla bırakmamız gerektiğini söylediler. Borcumuzda vardı. Bazı paralarımıza da bloke konulabileceği söylenmişti. Bizde o gün ki koşullarda bırakmamızın daha doğru olacağını düşündük ama şu an da bizde olsaydı çok daha iyi olurdu çünkü çok fazla eleştiri geliyor. İnsanlar Karagöl sahipsiz kaldı Belediye çok daha iyi hizmet ediyordu diyorlar. Umarım bunu da yetkililer duyar ve Karagöl’e biraz eğilirler. Geleceğimiz ve tanıtım açısından Borçka Karagöl’e elimizden gelen desteği vermeye hazırız” ifadelerine yer verdi.