YEREL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 10:45   Güncelleme : 14-09-2021 10:45

BORÇKA’DA GÖRKEMLİ HATIRALAR RÜZGÂRI ESTİ

Halk TV’de yayınlanan Serhan Asker’in sunuculuğunu üstlendiği Görkemli Hatıralar programı bu hafta Borçka’da gerçekleştirildi.

BORÇKA’DA GÖRKEMLİ HATIRALAR RÜZGÂRI ESTİ

Böyle bir programa ev sahipliği yaptıkları için duyduğu mutluluğu dile getiren Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, “Bizler belediye olarak sadece yol yapan, parke döşeyen değil aynı zamanda kültür ve sanat içerikli programlara ev sahipliği yapan bir anlayışta çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Programda “Saçları deli Çoruh” kitabının yazarı Kevser Ruhi, Borçka’nın sanat ve edebiyat dünyasına olan katkılarını anlattı. Artvin Şavşatlı olan tarihçi yazar Sinan Meydan da internet üzerinden yayına katılarak Borçka ve Artvin’e dair çocukluk yıllarını aktardı. Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın akordeon ve bağlama çalarak renk kattığı program izlenme rekorları kırarak sosyal medya üzerinden birçok olumlu yorum aldı. Borçka Belediyesi Kadın Korosu programda büyük beğeni toplarken Borçkalılardan oluşan halk oyunları ekibi ve Borçkalı genç sanatçı Uğur Dayal da şarkılarıyla yer aldı. Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’ın konuk olarak katıldığı programa şarkılarıyla Bayar Şahin eşlik etti.

Program sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Ercan Orhan: ”Serhan Asker, Görkemli Hatıralar programını ve Halk TV emekçilerini kentimizde ağırladığımız için çok mutluyuz. Umarım Borçka’mızı ilk kez ekran başında görenler keyif almıştır. Gurbette yaşayan Borçkalılar, farklı illerden Borçka’da çalışıp şu anda başka yerlerde görev yapanlar, burayı özleyenler umarım biraz da olsun özlemlerini gidermişlerdir. Bizler belediye olarak sadece yol yapan, parke döşeyen değil aynı zamanda kültür ve sanat içerikli programlara ev sahipliği yapan bir anlayışta çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı