YEREL
Giriş Tarihi : 20-06-2022 11:05   Güncelleme : 20-06-2022 11:05

Borçka’da Mezuniyet Heyecanı

Borçka’da Mezuniyet Heyecanı

Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet ve İsmet Acar Yükseköğrenim Başarı Ödülleri Töreni

Borçka Meslek Yüksekokulunda dereceye giren mezunlarını ödüllendirdiği 2021-2022 Akademik Mezuniyet ve İsmet Acar Yükseköğrenim Başarı Ödülleri Töreni gerçekleştirildi.

Törene; Borçka Kaymakamı Ali Osman Bulat, Borçka Belediyesi Başkanı Ercan Orhan, ilçenin kurum amirleri, okul öğretim elemanları, Meslek Yüksekokul bölümlerinde dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Yedi Programda İlk Üçe Giren Öğrencilerimize 3 bin 500 TL, 2 bin 500 TL ve bin 500 TL Hediye Edildi.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, okul birincisi Songül Koç’un konuşması ve mezuniyet kütüğüne isminin çakılması sonrasında Yüksekokul müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ardıç açılış konuşmasıyla öğrencilere seslendi. Okul adına hazırlanan sinevizyon gösterisinin ardından “Cumhuriyet Ortaokulu Folklor” ekibi yöresel halk oyunlarıyla izleyenleri büyüledi.

Değerli iş adamı İsmet Acar’ın duygu ve düşüncelerini aktardığı video mesajı sonrasında ödül töreni gerçekleştirildi. İsmet Acar tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da bölüm birincilerine 3 bin 500 TL, ikincilere 2 bin 500 TL, üçüncülere bin 500 TL hediye edildi. Yedi programda toplam 22 öğrenciye ödülleri; İlçe Kaymakamı Ali Osman Bulat, İlçe Belediye Başkanı Ercan Orhan, Meslek Yüksekokul Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Ardıç, İsmet Acar adına Borçka Acarlar Yükseköğrenimi Destekleme Derneği üyesi Yusuf Arifağaoğlu KYK ilçe Müdürü Metin Ejderoğlu, Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Memiş TÜRK tarafından takdim edildi.

Mezuniyet andının ardından kep atma töreniyle program sona erdi.

özel