YEREL
Giriş Tarihi : 18-05-2021 11:28   Güncelleme : 18-05-2021 11:28

‘’Böyle kapanma olmaz‘’

Tam kapanmanın bitmesinin ardından tekrar açılan esnaflardan olan Uğur Güven yapılan Röportajda tam kapanmaya dair önemli açıklamalarda bulundu.

 ‘’Böyle kapanma olmaz‘’

Esnafların kan kaybetmesinden sonra halen daha devam eden pandemi sürecinde tam kapanmanın etkisinin olmadığına yönelik söylemde bulunan vatandaş artık rahat nefes almayı bekliyor. Artvin Esnaflarından olan Mobilyacı Uğur Güven tam kapanmaya yönelik dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

17 günlük tam kapanma sürecini esnaf olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ödemelerinde sorunlar yaşayan esnaflara yer veren Güven yapılan tam kapanmaya yönelik şu açıklamaları yaptı Güven, ‘’ Biz çok sıkıntı çektik yani ödemelerimiz vardı ödemeleri erteledik. Taksitlerimiz vardı kimse dışarıya çıkamayınca taksitleri de alamadık taksitlerimizi hep bekletiyoruz. Mecburen millet dışarıya çıkacak gelecek ödemesini yapacak ki bizde ödemelerimizi yapalım üründe alamıyoruz malum durum nakit sıkıntısı çekiyoruz diyebilirim ‘’ dedi. 

17 günlük tam kapanma süreci sizce normalleşmek için yeterli oldu mu?

Tam kapanmayı ve yasakların artık olmaması yanında olan Güven tedbiri elden bırakmayıp herkesi rahatlatmak adına normalleşmenin devam etmesine yönelik şu açıklamaları yaptı Güven, ‘’Ben tam kapanmadan yana değilim herkes kendini korumaya alsın. Piyasa açılsın her taraf canlansın çünkü kiracılarda, mal sahipleri de davalık oldu müşterilerimizde davalık oldu müşterilerde ödeyemeyince bizde ürün alamıyoruz ödemelerimiz var. Müşteriyi arıyorum köyde ekiyor biçiyor, köyden gelmemiş adam veya yasak var gelemiyor nakit para dönüşü olmuyor bu biz esnaflar adına sıkıntıya yol açıyor. Adam maaşını çeksin gelsin ödemesini yapacak zaten ama maaşını da çekemiyor sıkıntı çekiyoruz. Bence tam açılsın her taraf ama herkeste kendini korusun tedbirini alsın çünkü zor durumdayız cidden hem esnaf hem normal vatandaşlar olarak büyük sıkıntılar içerisindeyiz. Piyasa canlansın yani dolmuşlarda herkes tıka basa geziyor, metrolarda tıka basa canlılık var ama bize burada sıkıntı yaşatıyorlar yani hiç kapanmadan yana değilim. Hiçbir şekilde kısıtlama olmasın lokantacıda, fırında, markette herkes açılsın ama mesafesini korusun tüm tedbirleri dikkatle sağlasın esnaflar ve vatandaşlar eğer kapanacak ise tam kapanma olacaksa hem uzun bir süre hem de hiç kimse evden çıkamasın eğer kapanma olacaksa böyle kapanma olmaz diyebilirim. Ben evime ekmek götüreyim herkeste evine ekmek götürsün yani böyle herkes çok kolay hasta oluyor zaten ‘’ dedi.

Şehirlerarası ulaşım devam ediyordu bu durumda Artvin’e çok insan gelip, gitti vaka sayılarının bu durumu etkilediğini düşünüyor musunuz?

Güven son olarak ulaşıma yönelik yaptığı açıklamalar ile röportajı noktaladı Güven, ‘’ Son günde yapılan açıklamalar vardı tam kapanma olacağı zaman bir anda herkes marketlere hücum etti. Bir anda herkes tıka basa doldu meydanlarda yani ben hepsine bütün yasaklara karşıyım herkes orada da salgına maruz kaldı. Yani yarın tekrar kapanma olacak derseler herkes gene doluşacak marketlere o yüzden herkes mesafesine ve aldığı tedbire dikkat etsin ‘’ ifadelerine yer verdi.