YEREL
Giriş Tarihi : 13-06-2022 11:21   Güncelleme : 13-06-2022 11:21

“Bu Bir İhanettir”

“Bu Bir İhanettir”

Tüm-Emekli-Sen Ardanuç şubesi, Ardanuç Ormanlarında ki kesimlerle ilgili bir basın açıklaması yayınladı.

Ardanuç’ta ki ormanlarda ki kesimlerin kıyım noktasına ulaştığına dikkat çekilen basın açıklamasında “Orman kıyımının ulaştığı korkunç boyutlar karşısında artık sessiz kalmak, doğaya, çocuklarımıza, torunlarımızın geleceğine yapılan bir ihanettir” denildi.

Tüm-Emekli-Sen Ardanuç şubesi tarafından yayınlanan basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi:

“Ardanuç ormanlarından, her yıl 100 binlerce metre küp ağacın, köylerimizden ( ormanlarımızdan) sökülüp alınması karşısında acil önlemler almak, ormanların bu son çırpınışı ve çığlığını, duyarlı kamu oyuyla paylaşmak vede ilgili mercilerin dikkatini çekmek için, Ardanuç ve köylerinde imza kampanyası başlattık.

Atacağınız her imza bir ağacın yeşermesini mümkün kılacaktır. Kapitalizm, gölgesini satamadığı ağacı keser "Toprak altındaki madeni çıkarmak için, önce ormanı ortadan kaldırmak gerekiyor, böylece orman kesimleri artık ihtiyaçtan değil, rant paylaşından, ormanların bugün için tatlı kazanç olarak görülmesi sonucundandır. Yağma ve talanı daha da sistemli hale getirmek için güç birliği yapan doğa düşmanlarına karşı, yaşamı ve ekolojik dengeyi savunan bizlerinde bir araya gelip karşı duruş sergilemesi gerekir.Bunun için diyoruz ki, yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçe sine, bu hasret bizim. Hasret ve umudunu alanlara taşıyan tüm duyarlı Ardanuç halkına tüm kalbimle selamlıyorum. İyi ki varsınız.”