YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2021 13:23   Güncelleme : 28-04-2021 13:23

Bu böyle gitmez değiştirelim

Sol Parti Artvin İl Başkanlığı 1 Mayıs için Bibak kavşağında stant açarak broşür dağıttı. Sol Parti İl Başkanı Sercan Dede, “Örgütlenelim, birlikte değiştirelim.” Diyerek açıklamada bulundu.

Bu böyle gitmez değiştirelim

Dede, “Bu böyle gitmez hepimiz biliyoruz. Bir avuç harami lüks, şatafat içinde yaşıyor, işçiler, köylüler ve tüm emekçiler sefalete mahkûm ediliyor. Gençlerin geleceği çalınıyor. Kadınlar her gün yeni baskılarla eziliyor. Halk salgında ölüyor, işsiz kalıyor, sefalete sürükleniyor. Ama zenginler için çarklar dönüyor. Mega şirketler patronlar salgında da karlarına kar katıyor.” Dedi.

İşçiden, Emekçiden, Yoksuldan Alıp Zengine Veriyorlar

Var olan düzende halkın vergi rekortmeni, patronlarında servet rekortmeni olduğunu belirten Sercan Dede,  “Zenginlerin vergi borçları sıfırlanıyor. Kamu kaynakları patronların, yandaşların kasasına aktarılıyor. Vergi ve zamlarla yoksuldan, emekçiden, halktan alınıp zengine veriliyor. Zaten doğru dürüst vergi ödemeyen Cengizlerin, Limakların, Kalyonların, Sabancıların, Koç’ ların vergi borçları silinirken, kamu bütçesi vatandaşın harcamasıyla finanse ediliyor. Vergi gelirlerinin çoğunluğunu işçiler, emekçiler ödüyor. KDV ve ÖTV’nin bütçe gelirleri içindeki payı son on sekiz yılda yüzde otuzlar dan yüzde altmışlara kadar yükseliyor.” Bu böyle gitmez hepimiz biliyoruz diyen Dede, “Tarikatlar istedi İstanbul Sözleşmesi fes edildi. Laiklik ve Kadınların kazanılmış hakları tümden yok edilmeye çalışıyor. Karadeniz’i savaş üssü haline getirmek isteyen ABD için Möntrö Anlaşması dahil tüm ödünlerin verilebileceği ilan ediliyor. Tek bir kişi ülkenin kaderini belirliyor. Halk yeni baskılarla susturulmak isteniyor. Halkın söz ve karar sahibi olduğu; Laik, demokratik, bağımsız ve emek ve egemen bir ülkeyi yeniden kurabiliriz. Bu haremi düzenini, SOL değiştirebilir, halkın örgütlü gücü değiştirebilir. Değiştirmek için 1 Mayıs’ta her yerde birliği, örgütlenmeyi ve mücadeleyi büyütelim. Şimdi SOL zamanı! Eşitlik, özgürlük, bağımsızlık, sosyalizm zamanı! Örgütlenelim birlikte değiştirelim” Diye konuştu.