YEREL
Giriş Tarihi : 05-05-2022 00:26   Güncelleme : 05-05-2022 00:26

"Bu Günler Dayanışma Ruhumuzu Pekiştirme Fırsatıdır"

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar ilçe sakinlerinin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve Ramazan Bayramını kutladı.

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ve Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayınladı.  Başkan Acar mesajlarında birlik ve dayanışmanın önemine değindi.

Ramazan Bayramı mesajında "Mübarek Ramazan ayını geride bırakırken ilçemizde sevgi, kardeşlik, huzur, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayramı daha birlikte kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz." diyen Acar, "Bayramlar milletimizin bir arada yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günlerdir. Yine bayramlar dargınlıkların unutulduğu, insanların birbirleriyle kucaklaştığı özel günlerdir. Barışı ne kadar çoğaltabilir ve hayata yayabilirsek, dünya o kadar güzelleşecektir. Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bayramları dayanışma ruhumuzu, kardeşlik bağlarımızı pekiştirecek bir fırsat olarak görmeliyiz. Bütün bu değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden olan Ramazan bayramında toplumsal birliğimizi daha da güçlü tutmalıyız. Bayramın getirdiği güzel duyguların ve tüm sevdiklerimizin hayatlarının her anına yansıması dileğiyle başta şehit ailelerimizin, İslam aleminin ve tüm hemşehrilerimin mübarek Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Nihat Acar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayınladığı mesajında ise şu ifadeleri kullandı: "1 Mayıs; 1886’dan bugüne sömürüye karşı direnen işçilerin, bu uğurda bedel ödemekten çekinmeyen emekçilerin mücadelesinin simgeleşmiş tarihsel adıdır. Alın teriyle ekmek mücadelesi veren işçilerimizin günüdür. Hepimiz biliyoruz ki emek olmadan hiçbir şey üretemeyiz. Emeğin önemi ve kutsallığı anlaşıldıkça; paylaşımın ve demokrasi kültürünün egemen olduğu daha güzel bir dünyaya ulaşacağımıza inancım tamdır. 1 Mayıs’ta yükselen sesin, ülkemizde ve dünyada tüm çalışanlara daha iyi çalışma koşullarının sağlanacağı, herkesin insan onuruna yaraşır bir şekilde çalışarak emeğinin karşılığını alacağı, iş kazalarının yaşanmayacağı bir dönemin başlamasına vesile olması en büyük dileğimdir. Bu düşüncelerle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün barış, huzur ve şenlik havasında kutlanmasını diliyor, demokrasinin, özgürlüklerin, insan hakları ve hukukun üstünlüğünün her geçen gün artması temennisiyle başta belediye emekçilerim olmak üzere tüm emekçilerin bayramını kutluyorum."