YEREL
Giriş Tarihi : 23-08-2021 11:40   Güncelleme : 23-08-2021 11:40

BU İŞİN İÇİNDE TEK

Bu yıl 40’ıncısı düzenlenen Kafkasör Boğa Güreşlerinin ilk gününde Deste, Ayak, Küçük Orta ve Süper Baş kategorilerinde güreşler yapıldı.

BU İŞİN İÇİNDE TEK

Artvin’de bu yıl 40'incisi düzenlenen boğa güreşleri, 1200 rakımlı Kafkasör yaylasında başladı. Boğa sahiplerinin içinde tek kadın boğacı olan Şengül Turan tribünden büyük destek aldı.   

Küçükorta kategorisinden 500 kilogram olan Ustura Nişan isimli boğasını arenaya çıkartan kadın boğacı Şengül Turan güreşleri tribünden izleyenlerden büyük destek aldı. Kategorisinde birinci olarak sahibine 19 bin lira para ödülü kazandıran ‘Ustura nişan’ isimli boğanın sahibi Şengül Turan, Hayvan sevginin kadını erkeği olmaz dedi.  Turan, “ustura nişan’ isimli boğanın sahibiyim. Onunla gurur duyuyorum. İnşallah birinci olacağız ve küllerimizden yeniden doğacağız.  Onlara verdiğim emekler yedirdiğim yiyecekler helal olsun.  Doğduğundan beri ben bakıyorum boğama. Bu iş erkek işi dediler aldırmadım. Tribünde çok sayıda insandan destek alıyorum.  Hem cinslerim kadınlar bile zor değil mi, yorulmuyor musun, nasıl dayanıyorsun diyor. Evet boğacılık zor iş. Ama biz onlarla zaman geçirince bütün yorgunluğumuzu unutuyoruz. Hayvan sevmenin kadını erkeği olmaz. Bizde boğamızı seviyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Büyük Orta, Baş Altı ve Baş Kategorilerinde ki boğalar festivalin 2. Gününde Kafkasör Arenada sahne alacak.