YEREL
Giriş Tarihi : 25-05-2021 11:03   Güncelleme : 25-05-2021 11:06

“BU ŞARKIYI BİRLİKTE SÖYLEYECEĞİZ “

Memleket Partisi Artvin İl Başkanı Fehmi Mutlu, partisinin Artvin teşkilatlanma çalışmalarına son hız devam ediyor.

“BU ŞARKIYI BİRLİKTE SÖYLEYECEĞİZ “

Parti teşkilatlanma ve siyasetle ilgili açıklamalara değinen Memleket Partisi Artvin İl Başkanı Fehmi Mutlu, Artvin’in ve Ülkenin tüm sorunlarına çözüm bulmak için yola çıktıklarını belirtti.

Başkan Mutlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

 Mutlu, “ Sivil toplum örgütü Artvin Çağdaş Eğitim Kültür Derneğini kurdum ve burada eğitimle ilgili faaliyetleri her çocuğu ilgilendiren bir eğitim derneği kurdum ve bu derneğin üzerinde yine Artvin’deki hemşerilerimize katkı vermek için her türlü desteği ve gayreti gösterdik, göstermeye de devam ediyoruz. Gerek siyaset ve gerekse sivil toplum alanında yürüttüğüm çalışmalar ile memleketim olan Artvin’de toplumun tüm sosyal kesimleri ile başarılı ve sağlıklı bir ilişkiyi geliştirmeyi Artvin’in her noktasında verdik. Siyaset ve sivil toplum çalışmaları yanında iş hayatımda da kurduğum aile şirketimde de iş sağlığı, iş güvenliği firması adı altında faaliyetlerimi devam ettirmekteyim “ dedi.

Yeni bir parti yeni bir gelecek

Mutlu yeni adımını attıkları yapılanmada gelecek için üretim ve çalışmaya yönelik inancını şu şekilde açıkladı “ Üretmenin gerekli olduğuna dair inancım olduğundan dolayı bu noktada bir önemli karar aldım yaptığım görüşmeler sonucu sahip olduğum bilgi ve birikimi, tecrübeyi Muharrem İnce’nin önderliğinde Memleket Partisi saflarında yer almayı kendi adıma uygun gördüm. Aldığım karar doğrultusunda partileşmeden çok önce Muharrem İnce ve ekibini tanıdığım için CHP’nin içinde 36. Kurultayda da bizzat kendisine destek olmuşumdur. Bu noktada Muharrem İnce’nin Türkiye genelindeki siyasetini, konektörünü, söylemlerini iyi bildiğim için bu hareketi Cumhuriyet Halk Partisi değerini Memleket Partisi’nde daha iyi yürüteceğimize dair inancımız tam diyebilirim ve şunu da belirtmek isterim Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal kimliği ile hiçbir problemimiz ve sorunumuz yoktur “ dedi.

Hiçbir zaman bölen olmadık, bölen olma niyetimizde yoktur!

Bölücü değil yapıcı ve üretim arayan bir taraf olduklarını söyleyen Mutlu, “ Şimdi vatandaş kalkmış Cumhuriyet Halk Partisi’nden ümidini kesmiş veya diğer partilerden ümidini kesmiş ise artık aradığını ve istediğini bu partilerden alamayınca veya siyasetin artık bu kavgadan gürültüsünden bıktıkları için şu anda gençlerimiz Z kuşağı dediğimiz. Artvin’deki tüm yurttaşlarımıza kapımız açık ve her geleni Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olan her yurttaşımızı siyaset olarak partimize kabul etmeye hazırız tabi ki bizi eleştirenler olacak sevmeyenlerde olacak ama biz her görüşe ve her fikre açığız ve de saygılıyız  “ ifadelerini kullandı.

Bu şarkı burada bitmeyecek!

Ülkemizin yeni öncüleri ve geleceğinin gençler olduğuna inanan Mutlu konu ile ilgili şu açılamalarda bulundu “ Gençlerimizin siyasette beklentilerine cevap vereceğiz bizden sonra gelecek olanlar ve genç yaşta siyasete atılma isteği içerisinde yanıp tutuşan gençlerimize öncü olma şansı tanımaya açığız. Bu noktada da göreceğiz ki 2 ay zarfında tüm İlçe ve İllerde örgütlenerek siyaset alanımızı açarak Artvin’in tüm sorunlarına hizmet etmek içinde elimizden geleni yapacağız. Bu bir ekip işidir bu kimsenin bireysel hareket alanı değildir. Biz buradaki gençlerimize şunu açık ve net söylüyorum gençlerimizi siyasette buluşturup onların gelecekteki karar alacakların noktada önlerini açıp siyaset yapma imkânını tanıyacağız en büyük hedefimiz budur. Şimdi bunun için memleket sevdası ile yanıp tutuşan nice gönüllere su serpmek için yitip giden değerlerimizi yeniden şahlandırmak için ülkemizin, milletimizin dünya milletleri nazarında hak ettiği saygıyı ve onuru geri kazanmak ve elimizden alınmak istenen geleceğimize sahip çıkmak için yeni bir yola çıkıyoruz. Bu şarkının burada bitmeyeceğini ben 36. Kurultayda verdiğim tüm demeçlerde açıklamıştım, söylemiştim evet bu şarkı burada bitmeyecek bu sözümüzün arkasında duracağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz ve hiç kimseye yukarıdan bakmayacağız gelenlere ne biliyorsak doğrusunu aktaracağız biz sokaktaki insan ile siyaset yapacağız biz elitler ile beyaz yakalılar ile siyaset yapmayacağız! Toplumun tüm katmanları ile beraber siyaset yapacağız halkın içinde halk ile siyaset yapacağız ve bu hareketin içerisinde bizden daha çok gençlerin olacağını gençlerin daha çok koşacağına bu partinin emeğini alın terini gençlerimiz için akıtacağız biz kendi şarkımızı millete söyleyeceğiz ve millet ile bu şarkıyı söyleyeceğiz “ dedi.

Çünkü millete verilmiş bir söz vardı

Mutlu mevcut partiler ile ilgili düşüncelerini şu şekilde ifade etti “ İktidar Muhalefet Partileri ülkenin can yakıcı sorunlarına çözüm üretemiyor. İlk kez oy kullanacak gençlerimize uzaktan bakılıyor gençlerimiz yarınlarımızdır bizim gençlerimiz mevcut siyasi partilerden umudunu kesmiş. Nasıl kesmesin Türkiye ve dünya tarihinin en yüksek işsizlik rakamları söz konusu iktidar ise üniversite mezunlarına iş bulmak zorunda değilim diyor. Bu çocukların öğrenim kredisi borçları var evlenecekler, yuva kuracaklar, ev geçindirecekler bu gençleri kimsenin umutsuzluğa sürüklemesinin hakkı yoktur. Demek ki siyasette bir boşluk var işte biz o boşluğu milletimizin takdiri ile doldurmak için partileştik. Bizim yarım kalan bir işimiz ve bir şarkımız var o işi tamamlayacağız iktidar olacağız ve iktidarı yöneteceğiz meydanları, salonları hep birlikte millet olarak dolduracağız “ dedi.

Bizim mesafemiz kırmızı çizgidir

Mutlu kendilerinin kırmızıçizgilerine dikkat çekip şu ifadeleri kullandı “ Memleket Partisi olarak kırmızıçizgimiz vardır ona dikkat edilmesi önceliklerimizdendir. Bu kırmızıçizgilerimiz şunlardır; Ülkemizin kurucu lideri Atatürk’e saygısızlık yapanlar ile aramızda mesafe olacaktır bölge, dil, din, ırk, soy, sop, mezhep ayrımcılığı yapanlar ile aramızda mesafe olacaktır. İnsan haklarına ve hayvan haklarına temiz sürdürülebilir bir çevre insanca yaşamamıza karşı olanlar ile aramızda mesafe olacaktır terörün arasında mesafe koyamayan ve terörün her türlüsünü kınamayan ile aramızda mesafe olacaktır yani biz net olacağız “ dedi.

Hedeflerimiz dört ana hedeftir

Mutlu belirledikleri hedeflerden şu şekilde bahsetti “ 1. Ekonomik kalkınma çok önemlidir bugün bu insanların cebine dokunmuştur bakın geçmiş yıllarda bakın ne zaman iktidarlar insanların ceplerine dokunmuştur iktidarı kaybetmiştir. İnsanlar aç insanlar evine ekmek götürememek ile karşı karşıya yoksulluk, yoksulluk almış başını gidiyor. Emeklilerin durumu ortada maaşları ortada, asgari ücret ortada çalışmayan kesim %20’lere ulaşmış bu insanların gelecekten ümitlerini kestirmeye ve ümitsizliğe düşürmeye hiç kimsenin hakkı yoktur. Biz bunların haklarını savunmak için geliyoruz, biz bugün söylediklerimizi yarın unutup oturduğumuz koltuklardan şeref almaya gelmiyoruz şeref vermeye geliyoruz. 2. Katılımcı demokrasi, 3. Hukukun üstünlüğü, 4. Barış ve güvenliktir bunları test edeceğiz arkadaşlar dört ana hedefimizden biri ekonomik kalkınma dedik. Ekonomik büyümeyi tabi ki hedef edeceğiz fakat vahşi kapitalizmden uzak duracağız yaşam kalitesini konuşacağız kişi başına düşen geliri tabi ki konuşacağız ama adil gelir dağılımını konuşacağız burada Ahmet’in aldığı ile Mehmet’in aldığı değil herkesin aldığı maaş ile hayatlarını idame ettirmesi için her noktada, her tedbiri alacağız. Eğitim binaları da yapılıyor sağlık binaları da fakat o binalar içerisinde yer alan eğitimin niteliğidir önemli olan. Eğitim politikalarında önem veriyoruz önem vermeye de devam edeceğiz çiftçimiz ile konuşacağız halkımız ile kanayan yarasını konuşacağız ve yardımcı olacağız. Milletimizin kanayan yarasını konuşacağız derdine derman olmaya geliyoruz ve bunu yapacağız “ ifadeleri ile yapılan açıklamaları sonlandırdı.