YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 17:08   Güncelleme : 10-11-2021 17:08

BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANIYORUZ

BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANIYORUZ

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü kapsamında programlar düzenlendi. Anma programları kapsamında Artvin Valisi Yılmaz Doruk'un katılımı ile Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve İl Protokolünün katılımı ile 10 Kasım 2021 Çarşamba günü Anıt önünde Çelenk Sunma Programı, Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde Anma Programı gerçekleştirildi.

Anıt önünde saat 09.00'da başlayan Çelenk Sunma Programında Artvin Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri sunuldu, ardından 09.05'te sirenlerin çalınması ile saygı duruşu ve İstiklâl Marşı okunarak tören sona erdi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan Anma Programı saat 09.30'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten öğretmen konuşması, Garnizon Komutanlığı adına konuşmanın yapılması, Atatürk'ü anlatan slayt gösterisi, öğrencilerimizin şiirlerini okuması, Çoruh İlkokulu tarafından hazırlanan video gösterisi ve Atatürk'ün sevdiği şarkıların sunulması ile devam eden program; resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.