YEREL
Giriş Tarihi : 04-11-2021 11:49   Güncelleme : 04-11-2021 11:49

CADDE OPTİK HOPA'DA AÇILDI

CADDE OPTİK HOPA'DA AÇILDI

Gözlük ve lens sektöründe Dünyaca ünlü markalarla çalışan ve Ardahan'da da ilk şubesi bulunan Cadde Optik bugün Hopa’da hizmet hayatına başladı.

18 yıllık iş tecrübesiyle, ilk şubesini Ardahan’a ve ikinci şubesini Hopa’ya açarak optik sektörüne giriş yapan iş insanı Ahmet Şahin; 2014 yılında Fatih Üniversitesi Odyometri bölümünü tamamlayarak 2015 yılında Ardahan’da İşitme Merkezi açtı.

Firma sahibi Ahmet Şahin tarafında Hopa'ya kazandırılan Cadde Optiğin açılışına Hopa Kaymakamı Gürkan Üçüncü, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, siyasi parti başkanları, S.T.K üyeleri ve Hopa'nın önde gelen iş insanları katıldı.

Ahmet Şahin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Görmek, en temel duyumuzdur. Sabah uyandığımızdan itibaren gece yatıncaya kadar hep bakarız, görerek algılarız, okuruz, seyrederiz. Kısacası; sürekli gözümüzü kullanırız. Eğer gözlük kullanıyorsak, bütün gün gözlüğümüz bizimledir. Gözümüz hep devrede, gözlüğümüz hep göz önündedir.

Gözlük kişinin iyi görmesini sağlamak için verilir. Gözlük numaraları genetik, yaş, çevresel ve hormonal değişikliklerle ilgilidir. Doğru zamanda doğru numaralı gözlüğü doğru çerçeve ile takmak görme ve yaşam kalitesi için esastır. Bir insanın görme keskinliği, bütün kırma kusurları düzeltildikten sonra ölçülen düzeydir ve esas görme budur.

Görme için, cisimlerden yansıyan ışınların gözün önündeki saydam kornea ve lensten kırılarak görme merkezine ulaşması gerekir. Bu ışınların kırılmasında sorun olursa ışınlar başka yerlere odaklanır, görüntü net olmaz. Bu durumu oluşturan şey gözün ışınları kırmasındaki bozukluk olduğu için de kırma kusuru olarak adlandırılır.

Bu nedenle gözlerimizin ve gözlüklerimizin önemi hayatımızda yeri çok önemlidir. Uzman ve deneyimli kadromuz ile Cadde Optik ailesi olarak hizmete girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Açılışta bizlerle birlikte olan herkese ve değerli Hopa halkına teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Hopa Cumhuriyet Meydanında hizmet hayatına başlayan Cadde Optik, Hafta içi her gün ve hafta sonu cumartesi günü sizlerin hizmetindedir.”