YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 17:26   Güncelleme : 25-04-2022 17:26

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

DSİ Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğünce inşa edilmekte olan ve tamamlandığında Türkiye’nin en yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajının göl sahasında kalacak olan Yusufeli İlçesi Yeni Yerleşim Yerinde modern bir ilçe olarak inşa ediliyor.

TOKİ tarafından yapılmakta olan Yusufeli İlçesi Yeniden Yerleşim Üstyapı Çalışmaları 3 ayrı bölgede 13 etap halinde yürütülüyor. 13 etap çalışmalarından 3 etap tamamlandı. Kalan 10 etapta çalışmalar devam ediyor.

Çalışmalar 4 Koldan

Yusufeli barajı ve yeni yerleşim yeri ile birlikte çalışmalar kapsamında Yeni Yusufeli İlçesi İçmesuyu Arıtma Tesisi İnşaatı, Yusufeli Barajının göl sahasında kalacak olan Yusufeli İlçe Merkezi ile arazisi kısmen veya tamamen etkilenen 7 adet köy için Yeni Yerleşim Yerleri çalışmaları, Yusufeli Barajı Köy Yolları Yapımı İnşaatı kapsamında Arpacık, Morkaya – Kınalıçam, Minathev (Erdemler Mah.), Tekkale ve Irmakyanı Köyü yolları,  Proje uzunluğu 24 km olan güzergâh üzerinde 4.610 m uzunluğunda 4 adet tünel çalışmaları, sürüyor.

İhale kapsamında Çevreli Köy Yolu ve Çevreli Viyadüğü, Darıca Köy Yolu, Mutlugün Köy Yolu ve Yeniköy Yeni Yerleşim Yeri Köy Yolları yapılacak.