YEREL
Giriş Tarihi : 28-12-2021 11:57   Güncelleme : 28-12-2021 17:56

“Çalmadık Kapı Bırakmayacağız”

“Çalmadık Kapı Bırakmayacağız”

Yeniden Refah Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Zeynep Özkent, çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Saha çalışmaları kapsamında köy gezileri yaptıklarını söyleyen Özkent, “Kadın kollarımız çok verimli çalışıyorlar. İlçelerde çalmadık kapı bırakmadık çalışmalarımız var projelerimiz var bunlar doğrultusunda ilerliyoruz” dedi.

Saha çalışmaları kapsamında köy ziyaretleri de yaptıklarını aktaran Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Zeynep Özkent, Berta köyünde ofis açtıklarını söyledi.

Çalışmaları doğrultusunda emin adımlarla ilerlediklerini dile getiren Özkent, “Saha çalışmalarına başladık. Köy ziyaretleri kapsamında köy ziyaretleri yapıyoruz. En son Şavşat Yanıklı köyünü ziyaret ettik. Berta köyümüze gittik, sorumlumuzu atadık ve ofis açtık orada. Bunun dışında ev ziyaretlerimiz ve hasta ziyaretlerimiz var. Yine keza üye çalışmalarımız var, sandık sorumlularını atladık, sandık çalışmalarımız var. Bunun dışında yönetimlerimizi tamamladık il yönetimleri olsun ilçe yönetimleri olsun, kadın kollarımız gerçekten verimli çalışıyorlar. Çalmadık kapı bırakmadı ilçelerde, şu anlık güzel gidiyoruz, çalışmalarımız var projelerimiz var bunlar doğrultusunda ilerliyoruz. Köylerde ofis açmamızın sebebi orada ki daha fazla insana hitap edebilmek, orada bulunan köylünün derdini dinleyebilmek. Oturup muhabbet ettiğimiz zaman her yönden değerlendirmek beraber onların fikirlerini almak. Diğer köylerde de bunları yapmaya çalışacağız dediğim gibi geçen hafta Yanıklı köyü ziyareti oldu, fazlasıyla kalabalık bir üye ile döndük oradan, umarım diğer köylerde de bu tür faaliyetlerimiz olacak. Biz kimseye vaat vermiyoruz, bizim geçmişimiz zaten çok temiz olan bir parti, geçmişte yaptıklarımız belli gelecek seçimler için, gelecek nesiller için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

İl yönetiminde 15 kadın ile yollarına devam ettiklerini belirten Özkent, “Genel merkezden öngörülen çalışmalar zaten geliyor. Bizler de onların doğrultusunda yanlış bir şeyler yapmamak adına kararlar alarak, bizim de tabii ki eklediğimiz projeler oluyor. Geçenlerde güzel bir proje yaptık, esnaf ziyaretleri yaptık il yönetimi olarak ve küçük şişeler içerisinde başaklarımızı dağıttık. Olumlu dönüşler alıyoruz üye olmak isteyenler çok oluyor, bazılarına gidemedik hava şartlarından dolayı ama sosyal medya üzerinden bize ulaşıp da üye olmak isteyenler var, partinizde bizde yer almak istiyoruz diyen arkadaşlar var. Ben 3 yıl önce tek başıma kadın kollarında başladım şu an etrafıma bakıyorum binlerce insan var, Artvin'de üye sıralamasında üçüncü parti olduk. Daha iyi yerlere gelmek istiyoruz bu sıralamada. 3 yıl içinde böyle bir sonuçta karşılaşmak çok çok iyi bir şey. Baktığınız zaman diğer partilerden daha geç kurulmuş bir parti ama 3 yıl içerisinde Artvin gibi bir yerde böyle bir sonuç bence çok iyi, beklentimizin oldukça üzerinde ama inşallah ikinci ve birinci olarak ilerleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Her şey içerisinde kadınlar yer almalı ama bir çizgisi olmalı, her şeyde kadının ön planda olmasını istiyoruz” diyen Özkent, “Şöyle bir şey söyleyeyim kadınlar zaten çok geri planda olsaydı siyasetin içerisinde yer almazdı, kadınlar Tabii ki de her şeyin içerisinde yer almalı, kadın olmadan hiçbir şey olmaz o yüzden bu benim kendi fikrim. Hep bir adım geriden gidiyorum ama saha çalışmalarında, İlçelerimizde kadınlarımız da her türlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz, yeri geliyor beylerimizle çalışıyoruz, yeri geliyor kadın arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Ekonomist sorunları ile ilgili genel başkanımız Fatih Bey'in çok güzel çalışmaları var, projeleri var bunları kitaplarında belirtmiş, inşallah biz iktidara geldiğimizde yapılan projelerle bu sorunlar ortadan kaldırmayı planlıyoruz. Ekonomik alanda her türlü projeler var, biz iktidara geldiğimizde bu projeleri gerçekleştirdiğimizde ortada sorunun kalmayacak, ekonomide de bir sorun olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

Hatice DİLER