YEREL
Giriş Tarihi : 13-04-2022 10:34   Güncelleme : 13-04-2022 10:34

ÇATI KYK YURDUNA UÇTU

ÇATI KYK YURDUNA UÇTU

Arhavi’de dün akşam saatlerinde etkili olan şiddetli rüzgâr bir apartmanın çatısını uçurarak KYK yurdunun bahçesine düştü. Olay esnasında yurdun bahçesinde kamelyada oturan 4 öğrenci facianın eşiğinden döndü. Maddi hasarın meydana geldiği olayda 10 aracın zarar gördüğü öğrenildi.

Arhavi’de etkili olan fırtına maddi hasarlı zarara neden oldu. Yüksel Büyüklü ve Nuri Özaltun caddelerinde bulunan bazı binaların çatı ve dış cephelerinden kopan parçalar cadde ve sokaklara savruldu.

Yüksel Büyüklü caddesinde bulunan Nedime Lütfiye Günal Kız Öğrenci Yurdu bahçesine karşı apartmanın çatısının uçması sonucu 4 öğrenci korku dolu anlar yaşadı. Olay sırasında yurdun bahçesinde oturan öğrenciler felaketin eşiğinden döndü.

Olayı haber alır almaz KYK yurduna giden Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Demirkıran geceyi kazazede öğrenciler ile geçirdi. Sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisini veren Mustafa Demirkıran, “Dün akşam 20.00 sularında Arhavi’de yaşanan olumsuz hava şartlarından bizim kurumumuz da etkilendi. Gençlik merkezimizin bir bölümünde aşırı rüzgârdan dolayı kabarmalar oluştu. Konuyla ilgilendik onarımını sağladık. Arhavi’de yükseköğrenim yurdumuzun yan tarafındaki apartmanın çatısı aşırı rüzgârın etkisiyle yerinden kalkarak yurt bahçesine düştü. Bu esnada bahçede kamelyada oturan öğrencilerimiz kamelyanın üstü kapalı olduğu için ve çevresi demir çitler olduğu için savrulan çatı parçaları çocuklarımızın üzerine düşmedi. Önce kamelyanın üzerine sonra demir çitlerin üzerine düşüyor. Çocuklarımızın verilmiş sadakası varmış, ucuz atlatmışız, takdirAllah’ın ama biz tedbirli davranmışız Allahtan kamelyanın etrafını üstünü yaptırmışız” dedi.

Öğrencilerle sahura kalan Demirkıran, “Çocuklarımızın hiçbir şekilde sağlık problemleri oluşmadı. Korkmuşlar üzülmüşler panik atak oluşmuş bizde tedbir amaçlı ambulanslara haber verdik çocuklarımızı hastanelere ulaştırdık bende hastanede ziyaretlerine gittim. Yukarıdan çatı uçtuğunda ana yolda bulunan 2 saniye farkla kurtulan öğrencimiz de vardı onun da durumu iyi sadece korkmuş. Bir öğrencimiz olay anında korkudan koşarken merdivene ayağını vurmuş ödem oluşmuştu buz tutturduk tedavisini yaptırdık filmini çektirdik. Ailesi ile görüştürdüm, doktoru ile görüştüm gayet iyi durumu. Çocuklarımıza moral olsun diye yanlarından ayrılmadım. Sahuru yurtta birlikte yaptık. Yurtta çay eşliğinde onlarla geçmiş ve gelecekleri hakkında sohbet ettik. Öğrencilerimizin birinin de doğum günüymüş ona pasta kestik. Bir sıkıntı yok inşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız. Öğrencilerimizin fizyolojik olarak hiçbir sıkıntıları yok” ifadelerini kullandı.

AFAD ekiplerince bölgede hasar tespit çalışması başlatıldı.

HATİCE DİLER