YEREL
Giriş Tarihi : 06-06-2022 14:17   Güncelleme : 06-06-2022 14:17

CEVAP YARIŞI

CEVAP YARIŞI

İslamoğlu, “PKK Sempatizanı HDP’ye Sırt Dayayan CHP’nin Gençlik Kolları Başkanısın sen”

Meclis Toplantısı Bitti Parti Temsilcilerinin Birbirine Cevapları Bitmedi

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu, Belediye Meclis toplantısında Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e“Belediyede çalışan kişileri sebepsiz yere işten çıkarma nedenlerinin ne olduğu” sorusunu yöneltmesinin üzerine CHP ve AKP gençlik kolları başkanları arasında sosyal medyada cevap yarışı başladı.

Belediye Meclisi toplantısına katılan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu burada Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e yönelttiği sorunun videosunu sosyal medya üzerinden paylaşarak şu notu düştü: “Belediyelerimizin tamamından hiçbir vatandaşımız işten çıkarılmayacak vaatleri ile aziz Türk Milletini kandıran CHP yönetiminde ki Artvin Belediyesi bünyesinden sebepsizce ve hiçbir mantığa sığmayan bir şekilde iş akdine son verilen kişi sayısı giderek artmaya devam ediyor. Göreve geldiği ilk günden beri uyguladığı mobbing ve işten çıkarma konuları ile alakalı yapılan “iş hukukuna aykırı değil, çıkarıyorum, tazminatlarını tıkır tıkır ödüyorum.” anlayışını var gücümüzle reddediyoruz. Partimize yönelik sayın Başkan’ın yapmış olduğu “sizin döneminizde bizim kadar şeffaf olsaydınız.” cümlesine istinaden gençlik kolları yönetimimiz başta olmak üzere AK Parti kademelerinde görev alan yol arkadaşlarımızı makam odalarına çekip yaptıkları tehdit ve şantajları hatırlatmak istiyorum. İş hukukuna aykırı olmayan bu zihniyete insan oldukları ve yüce yaradan tarafından verilen vicdanlarını kullanmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor ak gençlik ailesi olarak bu mesnetsiz işten çıkarma konuları ile alakalı son dönemde iş aktine son verilen Elif-ilkerŞentürk çifti başta olmak üzere tüm kardeşlerimizin ve büyüklerimizin yanlarında olduğumuzu bütün samimiyetimizle ifade ediyoruz!”

Doğukan İslamoğlu’nun bu paylaşımına yazılı cevap veren CHP Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Reşat Murat Genç, AK Parti Gençlik Kolları Başkanının şov yaptığını söyleyerek şu cevabı verdi: “Sevgili Doğukan; işçiyi, emeği, hakkı en son savunacak partisiniz. Sizin üzerinizde; Atanamadığı için intihar eden öğretmenlerin ahı var. Sizin üzerinizde açlıktan ölen Kübra bebeğin ahı var. Sizin üzerinizde, Adana’da eşinin bir süredir işsiz kaldığı ve kaldığı evin kirasını 8 aydır ödeyemeyeni yakacak odunları olmadığından çocuklarının ısınması için saç kurutma makinesini çalıştırıp, diğer odada intihar eden Emine Akçay’ın ahı var. Sizin üzerinizde, iktidarınızın sorumsuzluğu sonucu 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma Katliamında hakkını aradığı için tekmelenen madencinin ahı var. Senin siyasi ve son zamanlarda gördüğümüz üzere halka hakaretler savuran cumhurbaşkanının "ben bu davaların savcısıyım" dediği kumpas davalarında, kendisine atılan iftiraları gururuna yediremeyerek intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ahı var. “Geçinemiyorum” dediği için genel başkanın tarafından “Ananı da al git” diye aşağılanan çiftçinin ahı var. Yaptıkları haberlerden dolayı tutukladığınız gazetecilerin ahı var. Bu liste uzar gider, 20 yılda bu millete çektirdiğiniz çilenin çetelesini tutsak arşa gider. Ama sonuç olarak sevgili Doğukan, sizin üzerinizde, yaptığınız zamlarla geçinemeyen, baskılarınızla zulmünüzle konuşamayan bu milletin ahı var! Bu yüzden, sen sahte duyarlarla hakka hukuka uygun kararlarda insafsızlık arayacağına halkın arasına gir. Gör bak bakalım yaptığınız ne insafsızlıklar anlatılacak! Sen hukuka aykırı tek bir kararını bulamadığın belediye başkanımızı “esefle” kınayacağına, önce kendi halkına “sürtük” diyen beceriksiz ve kibirli zihniyeti kına. Ondan sonra gel de insanlıktan bahsedelim!”

Genç’e İslamoğlun’dan yanıt gecikmedi. İslamoğlu, “Bu ülkede teröre ve terörizme destek sağlayan PKK sempatizanı HDP’yesırt dayayan CHP’nin Gençlik Kolları Başkanısın sen!” diyerek şu yanıtı gönderdi: “Göreve geldiğimiz ilk günden beri bu arkadaş mesleği olan avukatlığını en güzel şekliyle yapıyor olmalı ki belediyeyi her vuruşumuzda sesi çok yüksek çıkıyor! Sözelci olmasına rağmen Ülkemizin CHP İktidarından neler çektiğini bir türlü tarihinden idrak edemiyor. Sonra da çıkıyor böyle kendini avuttuğu gibi hemşehrilerimizi de kandırıp şahsıma 3-5 laf söylüyor, konularımızın dışına çıkıp bir sürü sahte ve gereksiz cümleler kuruyor. Bu ülkede teröre ve terörizme destek sağlayan PKK Sempatizanı HDP’ye Sırt Dayayan CHP’nin Gençlik Kolları Başkanısın sen! Herkes konuşacaksa sen binlerce şehidin hakkına girmiş partini düşünüp,sorgulayıp öyle konuşacaksın. Konuşmamda sesimin titrek olduğunu İddaa ediyorsun eyvallah ama Hamd Olsun ki sesimiz titrekse vicdan muhakememizin sorgusuna takılan bir olaydan dolayı titrektir. Karakterimizin titrekliğindense Ses titrekliğini tercih edenlerdeniz.”