YEREL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 11:48   Güncelleme : 09-11-2021 11:48

ÇEVRELİ VİYADÜĞÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

ÇEVRELİ VİYADÜĞÜNDE ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Artvin İlinde yapılan yatırımlarla Çoruh Nehrine altın gerdanlıklar takmaya, karayolları ve köy yollarını yeniden inşa etmeye, tarihi eserleri korunmaya, enerji ve telefon hatlarını yenilemeye, derelerdeki taşkın riskini azaltmaya, gölet ve sulama işleri yapmaya, yeni yerleşim yerleri inşa etmeye, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye devam ediyor.

Yusufeli Barajı Köy Yolları Yapımı 2. Kısım İnşaatı kapsamında Çevreli Köy Yolu ve Çevreli Viyadüğü, Darıca Köy Yolu, Mutlugün Köy Yolu ve Yeniköy Yeni Yerleşim Yeri Köy Yolları yapılacak. Proje uzunluğu 14,37 km olup; güzergah üzerinde 1.630 metre uzunluğunda 2 adet tünel ile 220 metre uzunluğunda 1 adet dengeli konsol köprü bulunuyor.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, yaptığı yazılı açıklamada ‘Uzunluğu 220 metre olan ve dengeli konsol köprü olarak inşa edilmekte olan Çevreli Viyadüğünün ayak yüksekliği 60 metre.

Bugüne kadar Çevreli Köyü güzergâhında sanat yapısı çalışmaları ve Çevreli Viyadüğünde P1 ayağında tabliye, P2 ayağında başlık A1 ve A2 kenar ayağında ise elevasyon donatı ve beton çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Darıca Köy Yolu güzergâhında üstyapı alt temel sergi çalışmaları devam ediyor. Fiziksel gerçekleşme yüzde 81 seviyesinde.

DSİ Genel Müdürlüğü