YEREL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 12:57   Güncelleme : 17-05-2021 12:57

CHP Kadın Kolları ile buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadın kollarının örgütlenme faaliyetlerini yakından takip ediyor.

CHP Kadın Kolları ile buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, örgütlenme faaliyetlerini konuşmak amacıyla Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel, Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve il kadın kolu başkanları ile buluştu.

Video konferans yöntemiyle gerçekleşen toplantıda, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilçe örgütlenmesi tamamlanan 30 il kadın kolu başkanından illerine ve örgütlenme faaliyetlerine dair bilgi aldı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ilçe örgütlenmesini tamamlayan İl Başkanları’na teşekkür etti.

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Kadına yönelik şiddeti sonlandırmakta kararlıyız. Bu amaçla hayata geçirdiğimiz YaşamHak projesi, çok değerli. Ücretsiz hukuki destek ve ücretsiz psikolojik destek veriyoruz. Kadınların bu ülkede güven içinde yaşamasını istiyoruz. Sakın merak etmeyin. AKP Hükümeti İstanbul Sözleşmesi’ni fesih etse dahi, ilk seçimlerde iktidara gelip Sözleşme’yi derhal yürürlüğe koyacağız”.

Toplantıda konuşan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, YaşamHak projesi kapsamında şiddet mağduru kadınların hayatlarına dokunmaya ve o kadınların hayatını değiştirmeye devam edeceklerini belirtti. Nazlıaka, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na ilçe örgütlenmesini tamamladıklarını ve mahalle örgütlenmesine odaklandıklarını anlattı. “Yılsonuna kadar örgütlenmediğimiz mahalle kalmayacak. Aldığımız oya bakmaksızın tüm mahallelerde çalışmalarımızı güçlü bir biçimde sürdürüyoruz” dedi. 

 

İl kadın kolları başkanlarının il ve ilçelerinde yaşayan kadınların sorunlarına değinmelerinin ardından toplantı sona erdi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, CHP kadın örgütünün bayramını bu vesileyle kutladı.