YEREL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 11:03   Güncelleme : 01-06-2021 11:03

CHP, Lokumcu’yu mezarı başında andı

Cumhuriyet Halk Partisi Kemalpaşa ilçe örgütü, Hopa ilçe örgütü ve il örgüt başkanı Ahmet Biber'in de katılımı ve beraberinde CHP ilçe başkan ve yöneticilerle birlikte Hopa, Kemalpaşa ve Borçka belediye başkanlarının da katıldığı küçük çaplı bir etkinlikle, 10 yıl önce Hopa'da katledilen Metin Lokumcu'nun ölüm yıl dönümünde mezarı başında çiçek bırakarak, özlem saygı ve minnetle andı.

CHP, Lokumcu’yu mezarı başında andı

CHP il başkanı Ahmet Biber konuşmasında "Değerli belediye başkanlarım, ilçe başkanlarım, yönetici arkadaşlarım, kadın arkadaşlarım, hepimiz burada Metin LOKUMCU arkadaşımızın vefatının demeyeceğim, hayatını kaybetmesine belli güçler neden oldu açıkçası. 10. Yılında mezarının başındayız. Gerçekten unutmak mümkün değil, metin arkadaşımız dürüst, çevre mücadelesinde her zaman önde olan yurt sever devrimci bir arkadaşımızdır. 10 yıl önce ki Hopa olayların da olmaması gereken bir şekilde olayların içinde hayatını kaybetti. Metin LOKUMCU her zaman toplum içinde yeri vardı olmaya da devam edecek. Mücadelesi bundan sonra verilecek mücadelelere örnek olacak. Anısı bizim anımızdır. Mücadelesi bize örnektir. Her zaman kalbimizde yaşayacak. Ruhun şad olsun Metin kardeşimiz, Ruhun şad olsun Metin öğretmenimiz.  Mücadelen önümüzdeki tüm süreçte mücadele eden tüm kesime örnek olsun diyoruz. Işıklar içinde uyu metin öğretmenimiz. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Daha sonra katılımcılar dualar okudu.

Günün ikinci anma programı saat 16 da Hopa özgürlük meydanında yapıldı.

Genellikle gençlerin katıldığı anma programına CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz Fındıklı Belediye Başkanı Halkevleri Artvin temsilcisi ve çok sayıda Metin Lokumcu sevenleri katıldı.

3 gün önce Çayda kotayı kontenjanı Hayır eyleminin aksine polis yığınları olmadığı gibi güvenlik önlemleri alan sivil birkaç polis memuru vardı.

Belediye Parkı önünde başlayan yürüyüş İnönü Caddesi üzerinden Cumhuriyet Caddesi'nden yürünerek özgürlük meydanında basın açıklaması yapıldı ve daha sonra anma programının 3 bölümü olarak tekrar Metin Lokumcu'nun mezarına gidildi