YEREL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 10:10   Güncelleme : 30-06-2021 10:12

CHP Örgüt Toplantısı Yapıldı

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber ve CHP Örgütlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Orhan Atan, Kemalpaşa İlçe Başkanlığı’nda gündeme dair konuların ve parti içi çalışmaların ele alındığı toplantı düzenledi.

CHP Örgüt Toplantısı Yapıldı

“Alt yapı sağlanmalı”

Düzenlenen toplantıda açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Ahmet Biber, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğluyla zoom üzerinden yapılan il başkanları toplantısında neler yapılması gerektiğini ve CHP iktidara gidiyorsa bunun alt yapısının sağlanması gerektiğinin konuşulduğunu söyledi. Biber, “Bunları Ardanuç, Şavşat, Yusufeli, Hopa da anlattık şimdi de Kemalpaşa’dayız. Genel Merkez illere yayılmış bir durumda. İstanbul’da bazı İl Başkanları Milletvekilleri ve Parti meclis üyeleri 39 ilçede çalışma yaptılar. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçilişinin ikinci yıl nedeniyle bir şölen tertip ettiler.” dedi.

“Türkiye’yi yönetecek düzgün bir kadro iktidara gelmelidir”

Başkan Biber, her an seçime gidecek gibi bir hazırlık içerisinde olduklarını ve seçime gidilebilmesi için toplumu harekete geçirmek ve bazı şeyleri anlatmak gerekildiğini ifade ederek, “Bu iktidarı ne kadar erken yukarıdan indirirsek o kadar iyidir. Gerçekten Türkiye’yi yönetecek düzgün bir kadro iktidara gelirse Türkiye sağlıklı bir şekilde ayakta duracaktır. Bunlar gerçekleşirse bu sıkıntıları atlatabiliriz yoksa sıkıntılar ve problemle katlanarak devam edecektir. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, “Örgüt olarak herkes bir çalışma içerisinde olmalı, örgüt ayağa kalkmalı” diyor. Üye kayıtlarıyla beraber toplumla ilişkileri geliştirmek hem de hareket halinde olma durumu var. Muharrem İnce’nin Memleket Partisi, Mustafa Sarıgül’ün Türkiye Değişim Partisi'ni kurması bazı istifaları da beraberinde getiriyor. Bizdeki istifalar ise daha çok iş nedeniyle oluyor. Mesela işe girecek birisi Kaydımı silin nolur nolmaz beni işe almazlar” diyor. İşe girecek kişi partiye kaydolmakta tereddüt yaşıyor ama ne olursa olsun bu parti iktidara yürüyen bir parti ise üye kayıtlarını yapmalıyız. Bu konuda bir çalışma içerisinde olup tabanı genişletmeliyiz diye düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.