YEREL
Giriş Tarihi : 27-07-2021 10:33   Güncelleme : 27-07-2021 10:33

CHP’Lİ BİBER: “ACILARI HEP BERABER SARACAĞIZ”

CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, Artvin’deki sel felaketine ilişkin konuşarak, “Acıları beraber saracağız” dedi.

CHP’Lİ BİBER: “ACILARI HEP BERABER SARACAĞIZ”

Artvin ve Rize’de meydana gelen sağanak yağış hayatı felç etti. Birçok ev ve iş yerini su basarken, insanlar bulundukları yerlerde mahsur kaldı. Özellikle Artvin’in Arhavi ilçesinde durum oldukça vahimdi. CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber de yaşanan sel felaketine ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Biber şunları söyledi:

“ARHAVİ HALKINA BÜYÜK GEÇMİŞ OLSUN”

“Artvin Arhavi ilçemizde yağan yağmur nedeniyle özellikle Arhavi Merkez Boğaziçi ve Yemişlik mahallelerinde büyük hasar meydana geldi. Arhavi halkına büyük geçmiş olsun. Tek tesellimiz can kaybı olmaması, Arhavi Belediyesi temizleme çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor. Arhavi'de ihtiyaçların giderilmesi için hem Artvin'deki belediyelerimiz hem de büyükşehir belediyelerimiz yardım turlarını yola çıkardılar. Yardımlarını esirgemeyen belediye başkanlarımız, büyük çaba gösteren milletvekilimiz Uğur Bayraktutan’a ve genel merkez yöneticilerimize çok teşekkür ediyoruz. Umuyoruz ki kısa zamanda Arhavi eski haline gelir.”

“ZARARLARIN KISA SÜREDE KARŞILANACAĞINI ÜMİT EDİYORUM”

Yaraları hep beraber saracaklarını ifade eden Başkan Biber, aynı görüntülerin Rize’de de yaşanmasına ilişkin konuşarak, “Rize’de yaşayan vatandaşlarımıza da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Selden zarar gören yurttaşlarımıza en hızlı şekilde gerekli yardımların yapılacağını, iş yerleri zarar gören esnafın ise zararlarının karşılanacağını ümit ediyorum. Geçmiş olsun Rize” dedi.