YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 11:23   Güncelleme : 06-01-2022 11:23

CHP’li Gençler Aile Sağlık Sigortasını Anlattı

CHP’li Gençler Aile Sağlık Sigortasını Anlattı

CHP Ardanuç gençlik kolları üyeleri, Ardanuç esnafını gezerekCumhuriyet Halk Partisinin ‘Aile Destek Sigortası’projesini anlatarak broşür dağıttı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nunaçıkladığıİkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesinin 11’inci maddesinde güçlü sosyal devletin ilk adımı olan; Aile destekleri sigortası kurumu hakkında bilgilendirme yapan Ardanuç Gençlik Kolları Başkanı Eren Demirel, “Vatandaşlarımıza asgari bir gelir düzeyi mutlaka sağlanacaktır. Bu bağlamda Aile destek sigortası uygulamasıyla birlikte ülkemizde ve ilçemizde hiçbir çocuğun yatağa gitmeyeceğini amaçladıklarını belirten Demirel 2023 te planlanan seçimler ülkemizde hepimizin bildiği gibi ülkede ekonomik krizin her geçen gün derinleştiğini vede yaşanan ekonomik kriz vatandaşların alım gücünü kaybetme noktasına gelmiştir. Doğrusu bu artık böyle gitmez dayanacak gücümüz kalmadı. Her gün gelen zamlar artık mutfakta tencerelerin altı kırılmaya başlandı, bu ay tüp alan gelecek ayı kara, kara düşünmeye başlamıştır” dedi.

İlçede hayatın durma noktasına geldiğini söyleyen Demirel, “Bugün ilçemizde hayat durmuştur. Krizin tüm yansımaları vatandaşın gözlerinde artık gözyaşlarına dönüşmüştür. Partimiz sosyal devleti önemseyen adam kayırmacılığını ortadan kaldıracak toplumsal projelerle millet ittifakıyla ülkemizi yönetmeye taliptir.Umudumuzu yitirmeyelim özellikle gençlere seslenen Demirel evet bugün genel iktidarın iş ve aş vereceği beklentileri yüzünden bizimle temas etmiyorsunuz sizleri anlıyoruz ama ortada bir gerçek var bizleri işsiz ve arsız bırakan bu anlayış değilmidir. Dayın ve partide üyeliğin varsa işin var bu anlayış yakında çöpe gidecek herkes hak ettiğini alacağı;Hak,hukuk ve adaletin sağlandığı gençlerin yarınlara umutla bakacağı günler yakın. Diyerek Ardanuç esnafına gençlik kollarıyla birlikte bilgilendirme broşürlerini dağıttılar” ifadelerini kullandı.