YEREL
Giriş Tarihi : 21-12-2021 10:50   Güncelleme : 21-12-2021 10:50

Çile Artvinlim Çile

Çile Artvinlim Çile

Artvin'de yaklaşık bir yıldır devam eden alt yapı ve doğalgaz çalışmalarından dolayı yollar kullanılmaz hale geldi. Yol çilesi acaba ne zaman bitecek?

Tek giriş çıkışı olan kentte başlayan doğalgaz ardından da içme suyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarıyla 7 mahallede şantiye sahasına döndü. Artvin Belediyesi koordinasyonunda yürütülen çalışmalar bir yandan şehrin büyük problemini çözerken diğer yandan da plansız programsız çalışmalar yüzünden yollar harabeye döndü. Çayağzı Mahallesi ile Çarşı Mahallesi arasındaki 4 kilometrelik anayol köy yollarını aratmaz hale geldi.

Altyapı çalışmaları biten bölgelerin üst yapısına bir türlü geçilemedi

Belediye ekipleri, oluşan kasisleri kapatmak için sürekli sergi ve dolgu çalışmaları yapsa da bir türlü başarılı olamadı.Son olarak Kırşehir den sathi kaplama makinası ile itfaiye - cezaevi arasındaki yola mıcırla kaplama yapıldı. Hava şartlarının olumsuz etkisi ki bu durumun nasıl atlandığı da farklı bir durum ki yapılan sathi kaplama biranda adeta çağıla dönüşerek çözüm olmaktan çıktı. Hem işkence devam etti hem de yapılan masraf uçup gitti.

Yolların perişanlığı yüzünden halk oldukça şikâyetçi olsa da yetkililerin bu konuda sessiz ve çözümsüz kalması ayrı bir soru işareti.

Mahalle aralarında yapımı tamamlanan altyapı çalışmalarının üstyapısı parke olarak yapıldı. Fakat ana yolun bu halde kalması araçların zarar görmesine neden olurken şoförler sanayiyi kelimenin tam anlamıyla mesken edindi. Aksayan trafik, toz, çamur da cabası.

Kurumlara bakılırsa gerekçeler gerekçeler… Ama soru da çok basit 4 kilometrelik asfaltlama yapmak bu kadar mı zor?

HATİCE DİLER