YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2022 12:53

Çıraklıktan işletmeciliğe uzanan yol

Çıraklıktan işletmeciliğe uzanan yol

Borçka’da iki kız kardeşin ortak açtığı güzellik merkezi ilçe halkı tarafından tercih ediliyor. Gamze Yalçınkaya ve Sibel Yalçınkaya Korkmaz kardeşlerin açtığı Nil Güzellik Merkezi 4 yıldır vatandaşlara hizmet ediyor.

Nil Güzellik Merkezi ilçe halkına en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarına devam ediyor.2018 yılından itibaren faaliyette olan Nil Güzellik Merkezinin sahibi Gamze Yalçınkaya ve Sibel Yalçınkaya Korkmaz iş bölüşümü yaparak çalıştıkları güzellik merkezi hakkında açıklamalarda bulundu.

4 yıldır faaliyette olan işletmenin sahipleri kız kardeşler Gamze Yalçınkaya ve Sibel Yalçınkaya Korkmaz, iş yerinden önce de deneyim sahibi olduklarını belirterek” Kuaför salonumuz 2018’den beri hizmet vermekte. Fakat bu işin içerisinde 10 senemizi geçirdik. Uzun bir süre başkasının yanında çalışıp daha sonra kendimizi bu işe adamaya karar verdik. Her işletme açılışında risk vardır ve biz bu riski alarak burasını açtık. Kuaför açılışımızı yaptık diğer gün mezuniyet törenleri vardı ve kuaför doldu. Fakat biz ilk senemizden beri çok aktif çalışıyoruz. Borçka halkından beklediğimiz ilgi, talep çok fazla oluştu. Hatta bize bir isim taktılar” Güzellik Denilince Akla Nil Güzellik Merkezi Geliyor diye konuşulmaya başlandı. Çırak olarak aldığımız bütün elemanlarımız ileriye dönük kendi salonunu açma düşünceleri oluyor. İşe başlamak isteyen bütün elemanlarımıza söylüyoruz eğer okul okumayı düşünmüyorsanız, geleceğe yönelik bir planın yoksa mutlaka bu işi öğrenip bir parçası olmalılar. Çünkü her genç kızın bir hayali olmalı ve elinde mesleği olmalıdır” dedi.

İlçede özellikle düğün sezonunda talep gördüklerini aktaran Gamze Yalçınkaya “Düğün sezonumuz özellikle iki yıldır Borçka da yapılmamış düğün başı rekorları kırıyoruz 150’ye yakın gelin başı çıkarttık. Bu Borçka da yapılmış bir rekordur. Hiçbir kuaförün çıkaramadığı gelin başı sayısı çıkardık. Bunun nedeni de samimiyet, güler yüz ve işini hakkıyla yapmak olduğunu düşünüyorum. Birçok müşterimizin dikkatini çeken şey samimiyetimiz. Dışardan gelen müşterilerimiz çok oluyor. Bunlar Yusufeli, Ardeşen, Şavşat, Hopa, Arhavi ve Murgul bu ilçelerden fazlaca müşterilerimiz oluyor. Sırf gelin başlarını yaptırmak için uzaktan gelen insanlar oluyor. Bu da tamamen sosyal medya da aktif olduğumuz ve kendimizi kanıtlamakla alakalı bir şey. İnsanlarda işimizi iyi yaptığımızı görünce kalkıp geliyorlar” şeklinde konuştu.

Nil Güzellik Merkezinde yaptıkları her işin hakkını vermek istediklerini belirten Sibel Yalçınkaya Korkmaz ise, “Salonumuz küçüktür fakat ilerisinde kesinlikle büyütmeyi düşünüyoruz. Çok farklı hedeflerimiz de var. Güzellik merkezi adı altında açtığımız için ekstra şeyler ekleyeceğiz ama yaptığımız her işi hakkıyla yapmak istediğimiz için gerekli tüm eğitimleri aldıktan sonra bu işe girmek istiyoruz. Herhangi bir işe girip de yapmak için yapmak istemiyoruz. O işi hakkı ile yapıp nasıl gelin başı için dışardan geliyorlarsa bu işlemler için de dışardan insanların gelmesini istiyoruz. Bize birçok kişi şube açın diyorlar ama biz burada iş bölüşümü yaparak çalışıyoruz. Hevesimiz var şube açmakta ama bölünmek zorunda kalacağımız için şu anlık bu konu askıda” ifadelerini kullandı.

 

Gündem ArtvinGündem Artvin