YEREL
Giriş Tarihi : 21-09-2021 11:13   Güncelleme : 21-09-2021 11:13

CİTTASLOW PAZARI BAŞLIYOR

CİTTASLOW PAZARI BAŞLIYOR

Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, “Yerel Üret, Yerel Tüket, Üreticini Koru” başlığıyla düzenlenecek “Cittaslow Şavşat Cittaslow Pazarına Bekliyor” etkinliğine dair açıklama yayınladı.

Başkan Acar’ın yayınladığı bilgilendirmede şu ifadeler yer aldı;

“Cittaslow Markalı Şavşat’ımızda yerel kalkınma asıl hedefimizdir. Belediye olarak devam eden önemli projelerin başında yerel pazarın geliştirilmesi ve küçük üreticinin desteklenmesi yer almaktadır. İlçemizi seviyor ve yerel değerleri ile ön plana çıkarmaya çalışıyoruz.

Bu doğrultuda ve aşağıdaki program dahilinde Cittaslow Sunday etkinliği yapılacaktır. Cittaslow Pazarına gerekli davetler yapılmış olup, İlçe dışından birçok ziyaretçi beklenmektedir.

Öncelikle yerel üretici olarak ürünlerimize ve el emeğine sahip çıkarak, gelecek kuşaklara aktarılmak üzere tanıtımını yaptığınız ve yerel kalkınmaya katkıda bulunduğunuzdan dolayı sizlere teşekkür ediyor, üretimini yapmış olduğunuz ürünlerin satışını ve tanıtımını yapmak üzere stant açmanızı ve katılımlarınızı bekliyorum.

Etkinlik Yeri-Saati ve Program: Yer: Belediye Parkı Tarih: 23.09.2021  Açık Pazar Saatleri: 08:00-17:00 Resmi Program Saati: 11:00

Etkinlik Kapsamı: Açılış ve Konuşmalar Pazar Standı Ziyaretleri Aşure İkramı Şavşat Ketesinin Coğrafi İşaret Tanıtımı Yerel Müzik ve Halk Oyunları

Şavşat Belediyesi