YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 10:47   Güncelleme : 25-04-2022 10:47

Çocuklar Bayramlarını Kutladılar

Çocuklar Bayramlarını Kutladılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Artvin’de törenlerle kutlandı.

Artvin’de Milli İrade Meydanındaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başlayan kutlamalar 7 Mart İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti.

Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı'nın okunduğu törende günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 102. yıl dönümünün kutlandığını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. Yıl dönümünün kutluyor olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydeden Acar, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılması kurtuluş mücadelemizin başarıya ulaşarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasındaki en önemli adımlardan biridir." dedi.

Acar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu "Egemenlik Kayıtsız şartsız Milletindir" sözleriyle tüm dünyaya duyurduğunu ve bu bayramı çocuklara armağan söyledi.

Çocukların bu ülkenin geleceği olduğunu kaydeden Acar, kendini sürekli yenileyen, okuyan, araştıran, evrensel fikirler üreten bir nesil yetiştirmenin gayreti içinde olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından öğrencilerce 23 Nisan konulu şiirler okundu.

Kutlamalar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla okullar arasında düzenlenen şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle devam etti.

Program öğrenciler tarafından hazırlanan, dans ve halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

Kutlamalara Artvin Valisi Yılmaz Doruk, AK Parti Artvin Milletvekili Erkan Balta, İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Özgül, İl Emniyet Müdürü Sinan Ergen, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilere katıldı.

HATİCE DİLER