YEREL
Giriş Tarihi : 25-04-2022 17:12   Güncelleme : 25-04-2022 17:12

Çocuklar Tüm İlde Bayramlarını Kutladı

Çocuklar Tüm İlde Bayramlarını Kutladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı il merkezinde olduğu ilçelerde de coşkulu bir şekilde kutlandı.

İl merkezi ve ilçelerde caddeler ve sokaklar çocuk sesleriyle şenlenirken dört bir taraf Türk Bayrakları ile süslendi.

Çocuk Belediyesi Kendi Bayramlarını Kutladı

Şavşat Çocuk Belediyesi tarafından 23 Nisan etkinlikleri kapsamında hazırlanan gösterilerde Şavşatlı çocuklar doyasıya eğlendiler.

Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen sirk gösterisi programına Şavşatlı çocuklar yoğun ilgi gösterdiler. Gösterilerin tamamını ayakta takip eden çocuklar, Şavşat Çocuk Belediyesi tarafından hazırlanan program için Başkan Acar ve Çocuk Belediyesi Başkanı Aydemir’e teşekkür ettiler.

Programda kısa bir konuşma yapan Şavşat Belediye Başkanı Sayın Nihat Acar: “Bildiğiniz gibi yarın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tüm dünya çocukları kutlayacaklar. Çocuk Belediyesi’nden gelen talep doğrultusunda istedik ki ilçemizdeki çocuklar 23 Nisan’ı farklı kutlasınlar, gönüllerince eğlensinler. Bizim çocuklarımızın büyükşehirlerdeki çocuklardan ne farkları var, onlarında eğlenmek hakları tabii ki. Sizleri mutlu edebildiysek ne mutlu bizlere. Programımıza katılan tüm çocuklarımıza iyi eğlenceler diliyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Programın ardından Başkan Acar katılan tüm çocuklara balon dağıttı.

Bayram Yusufeli’nde de Coşkuyla Kutlandı

Yusufeli’nde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı değişik etkinlikler ile kutlandı.

İlçe merkezinde bulunan spor salonunda gerçekleştirilen etkinlikler saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Alp burada günün alma ve önemine ilişkin bir açılış konuşması yaptı. Program Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan ile Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin’in öğrencilerin ve halkın bayramını kutlaması ile devam etti. Program; Zübeyde Hanım Anaokulu ile Halitpaşa, İnönü ve Kazım Karabekir Orta Okulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteriler ile son buldu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama programına katılan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" diyen Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 102. yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, geleceğimizin güvencesi çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Kutlama programı sonrasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Resim ve Şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Öte yandan Yusufeli Barajı nedeni ile sular altında kalacak ilçe merkezinin yeni yerleşim yerine taşınacak olması nedeni ile bu yıl mevcut ilçe merkezinde gerçekleştirilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları burada yapılan son kutlama olarak kayıtlara geçti.

Kutlamalar Hopa ve Murgul ilçelerinde de gerçekleştirilen birbirinden farklı etkinliklerle günün anlam ve önemine uygun olarak kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 102’nci Yılı Kemalpaşa’da da coşkuyla kutlandı.Cumhuriyet meydanında bulunan Atatürk Anıtı'na Çelenk sunulması ile başlayan kutlamalarda, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrağımız çekilirken, kutlamalar saat 11.00’den itibaren Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesinde devam etti.

Kaymakam Deniz Yıldırım, Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Sarp Sınır Karakol Komutanı Teğmen Ahmet Kanlı, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Oğuz Kaya, İlçe Jandarma Komutanı Mahmut Aziz, daire amirleri, aileler ve çocukların katılımıyla başladı.Daha sonra öğrencilerin şiirler okuması, okulların hazırladığı halk oyunları gösterileri ile devam eden program, dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Ardanuç ilçesinde kutlamalar saat 09.15'te Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başladı. Buradaki kutlamalara İlçe Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu, Belediye Başkanı Yıldırım Demir, İlçe Emniyet Amiri İlyas Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Teğmen Harun Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Saraç, kurum amirleri, STK ve siyasi parti başkanları, öğrenciler ve Ardanuç halkı katıldı.

Kutlamalar saat 10:00'da Atatürk Stadyumunda gerçekleştirilen etkinliklerle devam etti. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunduğu etkinliklerde İlçe Kaymakamı Ahmet Salih Poçanoğlu ve Belediye Başkanımız Yıldırım Demir öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Günün anlam ve önemi belirten konuşmalar ve şiirlerin okunmasının ardından program; Ardanuç Anaokulu, Atatürk İlkokulu Anaokulu ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin gösterilerini ve Halk Oyunlarını sunması ile devam etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

Arhavi’deki kutlamalar

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yılı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Arhavi’de coşkuyla kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlanan etkinlikler İlçe Kapalı Spor Salonu’nda devam etti. Törenlere, İlçe Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, İlçe Müftüsü Yusuf Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdür Tanju Özkara, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, CHP Arhavi İlçe Başkanı Erkan Özyazıcı, İYİ Parti Arhavi İlçe Başkanı Faik Birol Atabek, Ak Parti İlçe Başkanı Remzi Gedik, MHP İlçe Başkanı Adil Hatinoğlu, Yeniden Refah Partisi Arhavi İlçe Başkanı Muhammet Uzuner, İl Genel Meclis Üyesi Adem Pişmişoğlu, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kemal Tatar, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri,  öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş yaptı. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde görevli öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun konuşmalar yapılıp, şiirler okundu. Öğrencilerin müzikli gösterilerinin ardından, çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere protokol tarafından ödülleri verildi.  Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından sahnelenen folklor gösterilerinin ardından tören son buldu.

Borçka’da Renkli Görüntüler

Borçka’da ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtında program düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamı Ali Osman Bulat, PiyadeÜteğmen Aziz Günay, Belediye Başkanı Ercan Orhan, kurum amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama töreninde, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Bakır yaptı. 7 Mart Anaokulu Atatürk İlkokulu ve Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerin Ront gösterisi, yarışmalarda birinci olan öğrencilerin şiirlerini okundu. Solo türküler, folklor gösterileri ve ödül töreni renkli görüntüler oluşturdu.