YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2021 22:29   Güncelleme : 10-06-2021 22:29

ÇOCUKLARDAN ÇOCUKLARA MÜZİKAL

Seyitler köyünde bulunan Şehit Onur İlhan Toki İlköğretim Okulu öğrencileri küçük kara balık isimli müzikal sahneledi.

ÇOCUKLARDAN ÇOCUKLARA MÜZİKAL

Şehit Onur İlhan Toki İlköğretim Okulu 3’üncü sınıf öğrencilerinin sergilediği müzikal büyük beğeni aldı.

İlköğretim 3’üncü sınıf öğrencileri pandemi dolayısıyla geçtiğimiz yıl sergileyemedikleri müzikal için bir sene çalışarak Şehit Onur İlhan Toki İlköğretim Okulunun konferans salonunda öğretmenleri Mensure Çelik yönetiminde oyunlarını sergilediler. Öğretmen Mensure Çelik çocukların dostluğu, iyiliği, kötülüğe karşı nasıl mücadele verilmesini öğrenmeleri için çocuklara küçük kara balık oyununu çalıştırdığını ifade etti. Çelik ayrıca “İlkokul 1’inci sınıfta kendi öğrencilerimle tanıştığım da onlarda ki yeteneği fark etmiştim. Çocuklar karabalık gibi özgür olsun istiyorum. Karabalık gibi iyilik sever dost canlısı zorluklardan yılmamayı öğrensinler istedim.  Bu yüzden böyle bir müzikal sahneleme aklıma geldi. Aslında geçen yıl yapacaktık fakat pandemi buna engel oldu. Çocuklarım çok güzel özverili çalıştılar müdüre hanımımız Gülay Mollamehmetoğlu ve velilerinde destekleriyle bugün oyunumuzu sergiledik. İlerleyen süreçlerde yeni çalışmalar yapacağız” dedi.

Öğrencilerin bir yıldır bu oyun için hazırlandıklarını belirten Okul müdürü Gülay Mollamehmetoğlu, öğrencileri ve sınıf öğretmenlerini tebrik ederek profesyonel düzeyde bir oyun ortaya çıkardıklarını söyledi. Mollamehmetoğlu “ köy okulu olmamıza rağmen çok şey başardık bundan sonrada çeşitli etkinliklerle, iyi bir eğitimle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Karabalık rolünü oynayan Hatice Tuğçe Altuntaş, “ Küçük karabalık bize iyiliği, dostluğu, paylaşmayı, araştırmayı, kötülüğe karşı mücadele etmeyi dim dik durmayı öğretti. Bu oyunu oynadığımız içinde çok mutluyum” dedi. 

Karabalık oyununda kurbağa rolünü oynayan Ömer Faruk, kötülere karşı dimdik durmayı, iyiliği, dostluğu, savaşmayı öğrendiğini söyledi.

Karabalık oyununda kertenkele rolündeki Muhammet Ali ise kötülere karşı dim dik durmayı, iyilil yapmayıi iyi davranmayı, dostluğu arkadaşlığı öğrendim bence karabalığın hikayesi insanlara örnek olması gerektiğini belirtti.

Yengeçleri çok sevdiği için yengeç rolünü oynayan Miray Uçar da oyunla doğru insan olmayı öğrendiklerini ifade etti.

Pes etmeden engelleri aşarak hedefe ulaşmayı öğrendiklerini söyleyen Yunus Emre Demirhan ise bir yıldan fazla bu oyuna hazırlandıklarını söyleyerek çok heycanlandıklarını belirtti.

Oyunu sergilerken çok eğlendiklerini belirten Hatice ise heycanlı ve güzel bir oyun oynadık heyecanımızı paylaşan herkeze teşekkür ediyoruz dedi.

Veliler tarafından da çok beğenilen oyun sonrasında da çocuklar sahnede doyasıya eğlendi. Program, fotoğraf çekimi ile sona erdi.