YEREL
Giriş Tarihi : 05-06-2021 11:06   Güncelleme : 05-06-2021 11:06

Çoruh EDAŞ’tan bilgilendirme

Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Artvin İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Çoruh EDAŞ’tan bilgilendirme

Görüşmede, ilçede Çoruh EDAŞ ile Arhavi Belediyesi iş birliğiyle yürütülen altyapı çalışmaları kapsamında fikir alışverişi gerçekleşti.

Çoruh EDAŞ, kesintisiz enerji parolasıyla hizmet bölgesindeki illerde gerçekleştirdiği yatırım projelerine aralıksız devam ediyor. Artvin, Arhavi bölgesinde yatırım projeleri kapsamında gerçekleşen altyapı çalışmaları, Çoruh EDAŞ ile Artvin Belediyesi iş birliğiyle hız kesmeden sürüyor. Bu kapsamda, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu’nun, Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiği ziyarette projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Çoruh EDAŞ ve Arhavi Belediye Başkanlığı iş birliğiyle, ilçe merkezi Musazade Mahallesi’nde; Hükümet Konağı, Kaymakamlık ve ticaret ile sosyal hayatın yoğun olarak yaşandığı Şehit Asteğmen Mehmet Altancar Caddesi üzerinde altyapı çalışmaları yürütülüyor. Bu kapsamda, 10,5 kilometre uzunluğunda orta gerilim kablo, 6 kilometre uzunluğunda alçak gerilim kablo, 90 adet aydınlatma direği, 6 adet trafo binası ve 1 adet direk üstü trafo postası 2 kilometre uzunluğundaki caddede, Arhavi halkının hizmetine sunulacak. İlçedeki yatırım çalışmasının, Arhavi Belediyesi ile gerçekleşen iş birliğiyle aralıksız devam ettiği bilgisi paylaşıldı.

Çoruh EDAŞ, projenin tamamlanmasıyla hem estetik hem de altyapı olarak bugünün ihtiyacı için yeterli olmayan alçak gerilim ve orta gerilim elektrik şebekelerini yer altına alınarak modern görünüme kavuşturmanın yanı sıra, şehir merkezinin alternatif elektrik besleme sisteminin de kurulmuş olacağını belirtti.

Şirket ayrıca, ilçe merkezi ve köylerinde devam eden küçük ek tesis işlerinden de yeni abonelik, ilave şebeke tesisi ile can ve mal güvenliği içeren deplase ve aydınlatma çalışmalarının 20 farklı noktada tamamlanmış olup yıl boyunca yatırımların aralıksız devam edeceğini açıkladı.

Çoruh EDAŞ