YEREL
Giriş Tarihi : 10-12-2021 17:26   Güncelleme : 10-12-2021 17:26

ÇORUH SPOR DERBİYE KİLİTLENDİ

ÇORUH SPOR DERBİYE KİLİTLENDİ

Bölgesel Amatör liginde mücadele eden Artvin Çoruhspor’da Teknik direktörlük görevine Hürriyet Gündoğdu getirildi. Derbi öncesi Teknik direktörlük sorununu çözen ÇoruhSpor da moraller yerinde. Hafta sonu Arhavispor derbisi öncesinde Artvin Çoruh Spor Kulüp başkanı Murat Yıldırım, Teknik direktörü Hürriyet Gündoğdu, futbolcu Fatih Gültekin ve Sağlık Sorumlusu Armağan Öztürk açıklamalarda bulundu.

Artvin spora susamış, başarıyı özlemiş bir il olduğunu belirten Teknik direktörHürriyet Gündoğdu, Hafta sonu oynayacakları Arhavispor derbisi öncesi takımın moral ve motivasyonu yüksek olduğunu söyledi.

Hürriyet Gündoğdu, “Artvin'e yeni geldim, hepimize hayırlı uğurlu olsun. Takımın moral ve motivasyonu yüksek, Tabii ki takımda ufak tefek bazı sakatlıklar var, o arkadaşlarımız dinlendiriyoruz.  Arhavi maçına yüksek moral ve motivasyonla hazırlanıyoruz. Arhavi maçının önemini biliyor çocuklar, ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz.  3 sakat arkadaşımız var, Arhavi maçına yetişebileceklerini düşünüyorum, sakatlıkta demeyelim dinlendiriyoruz. Artvin spora susamış bir il, başarıyı özlemiş bir il.  Ben tüm Artvin’i, taraftarlarımızı Arhavi maçında 90 dakika boyunca takımlarını desteklemeye 90 dakika boyunca durmadan futbolcularına moral ve motivasyon vermeye davet ediyorum” dedi.

Derbiye tüm taraftarları davet eden Kulüp Başkanı Murat Yılmaz, “Altı hafta sonra ilk mağlubiyetimizi aldık, üzgünüz böyle olmasını istemedik amaErzurum’da çok zor şartlarda mücadele ettik, her iki takım da kutluyoruz. Çok soğuk ve buzlu bir zeminde mücadele etti arkadaşlar. Maçın geneline baktığımız zaman iyi mücadele ettik, çok az bir pozisyon verdik fakat futbol bu adalet yok geldi bir pozisyonda arkadaşlar golü attılar. Beraberlikle bile dönsek çok büyük bir avantaj yakalayacaktık ama kısmet böyleymiş, biz bunu en kısa sürede telafi edeceğimize inanıyoruz. Herkes az çok takip ettiği kadarıyla Yakutiye, Çoruh Spor, Arhavi Sporve Doğubayazıt kulüpleri arasında bu şampiyonluk mücadelesi geçecektir. Sahamızda hiç puan kaybetmeden, dışarıda da ne kadar puan toplarsak bu işin sonunda istediğimiz hedefe ulaşacağımızı düşünüyorum. Takım moral motivasyon olarak tabii ki üzüldüler sporcularımız, uzun zamandır emek var çaba var, en büyük sıkıntımız sakatlıkların olması, bildiğiniz gibi Yunus sakat,Ertaç sakat, Mahir sakat bu arkadaşlarımız direk ilk 11’de oynayan arkadaşlarımız, Mert Can kardeşimiz sakat. Bu sakatlıklardan arkadaşlarımız yavaş yavaş dönmeye başladılar, inşallah kısa bir süre içerisinde yoluna girecek. Bu haftaki maçımız çok önemli Arhavi Sporu kulübü ile Artvin derbisi olacak tüm taraftarlarımızı müsabakaya bekliyoruz, pazar günü saat 12’de inşallah bu maçta istediğimiz skorla, güzel bir galibiyeti taraftarımıza hediye eder ve kendimizi bağışlatırız diye düşünüyorum” diye konuştu.

Lig sonu ipi göğüsleyeceklerine inandıklarını ifade eden Fatih Gültekin, “Geçen hafta üzücü bir mağlubiyet aldık. Oyun olarak biz üstünlük ama şanssız bir şekilde mağlubiyet aldık ama bu moral bozukluğunu hafta içi attık. Çok iyi bir şekilde Arhavi maçına hazırlandık bu hafta galibiyetle ayrılacağımızı düşünüyorum, her şeyimiz tamam sadece maç saatini bekliyoruz. Taraftarlarımızdan isteklerimiz biraz daha tribünleri doldurmaları, maddi ve manevi olarak da kulübün yanında olmaları bu takımın Lig sonunda ipi göğüsleyeceğine inanıyorum böyle de olacak bu hafta bütün taraftarlarımızı stada bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Takımda ki sakat oyuncular hakkında da bilgi veren Kulüp Sağlık Sorumlusu Armağan Öztürk,Sakatlarla alakalı bilgi verecek olursak şu an 3 tane sakatlığımız var ama maça yetişebilecek durumdalar, bir şekilde Arhavi maçını dah iyi geçirebilmek adına, ilk 11’de oynatacak şekilde yetiştireceğiz. İnşallah Arhavi maçını 3 puan alarak atlatma adına devam edeceğiz. Bizim önümüz şampiyonluk hedeflerimiz var, bu hedefler doğrultusunda buraya geldik, Artvin halkından daha çok destek bekliyoruz, daha çok gelmelerini dile getiriyoruz. Eğer destek olurlar ise memnun oluruz, hafta sonu pazar günü saat 12’de tüm Artvin halkını Arhavi maçına destek için bekliyoruz, herkese çok teşekkürler sağ olun, var olun” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER