YEREL
Giriş Tarihi : 28-10-2021 12:32   Güncelleme : 28-10-2021 12:32

ÇORUHSPOR KAĞIZMAN MAÇI İLE BAL LİGİNE MERHABA DİYOR

ÇORUHSPOR KAĞIZMAN MAÇI İLE BAL LİGİNE MERHABA DİYOR

Artvin Çoruhspor Kulübü 30-31 Ekim tarihlerinde başlayacak olan BAL Ligi açılış maçını deplesmanda yapacak. Çoruhspor, Pazar günü Kağızman Gençler Birliği ile çıkacağı maça Trabzon kampında hazırlandı.

Takımın son durumunu değerlendiren Çoruhspor Tenik direktörü Coşkun Öz, “bu hafta sonu maçlarımız başlıyor öncelikle çalışmalarımız kaldığımız yerden çocukların 2-3 günlük izninin arkasından bugün ikinci idmanımızı yaptık. Çalışmalarımız şu ana kadar bir sakatlığımız haricinde aksayan bir durum söz konusu değil antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Bunlarla alakalı herhangi bir problemimiz Şuan için söz konusu değil. Onun haricinde hafta sonu Kars Kağızman’da ilk müsabakamızı oynayacağız, deplasmana gideceğiz. Malum kış şartları deplasmana giderken ki bugün de hava durumundan da takip ediyoruz büyük ihtimalle yağışlı kar yağışı da olabilir bu öyle bir havada oynayacağız gibi duruyor maçı ona göre hazırlıklarımızı yapıyoruz inşallah hayırlısıyla sakatsız bizim için de güzel bir maç olur İnşallah da puan ya da puanlarla oradan döneriz” dedi.

Hazırlık maçlarının eksiklikleri görme noktasında etkili olduğunu aktaran Coşkun Öz, “Trabzon’da ortalama 4-5 günlük bir süre geçirdik ve bununla alakalı olarak yaklaşık 3 tane normal resmim açımızdan hariç 2 kere de antrenman yapma fırsatımız oldu. Hazırlık maçlarımız da oyuncularımızın hepsini kullanma şansımız oldu orada da eksiklerimizi görme fırsatımız oldu. Tabii ki yoğun bir maç trafiğiydi. Yoğun bir maç trafiği olduğu için takımın genel durumu ve bizler içinde ligin ilk resmi maçına hazır olabilmek adına kendimizi de daha net görebilmek adına ben olumlu geçtiğini düşünüyorum. oyuncu kadromuz ve statüler kampa gittiğimiz dönemde bunların belli şeylerde federasyonun açıklamadığı kriterler vardı iki üç gün öncesinde de federasyonun yeni eklediği bir kriter var 18 kişilik müsabaka isim listesi 18'den 21'e çıkartıldı. Şimdi bunun için belirli çalışmalar yapıyoruz çünkü 18 kişi ile 21 kişi arasında aradaki 3 tane oyuncu gibi görünse de bu teknik açıdan bütün takımları ilgilendiren ve ilerisi için yaş kontenjanları içinde takımları önemli derecede ilgilendiren bir şey olduğunu düşünüyorum. bunun için şimdi çalışmaları yapmaktayız yani kadromuza bir kenar oyuncumuzu daha dahil ettik bundan sonra belki 1-2 oyuncu daha transferi yapabiliriz mevcut kadromuzun üzerine onun haricinde Şuan sadece maça odaklanmış ve bundan sonraki yapacaklarımızı konsantre olmuşu vaziyetteyiz” şeklinde konuştu.

Öz, “Normal şartlarda daha önceden kampa gidebilirdik ancak belirli şeylerden dolayı tam olarak planladığımız tarihlerde belirli şeyleri gerçekleştiremedik. Ancak daha sonrasında başkanımız ve yönetimin çabasıyla 5 günlük bir Trabzon kampı planlamasında oraya gitme şansımız oldu bundan sonrası için neler yapılabilir bundan sonra zaten normal periyotlara ve lig var. Artvin Çoruh Spor kulübü biliyorsunuz ki uzun bir aranın arkasından tekrardan bal Ligi'nde. Daha önceki yıllarda Artvin’i temsil eden yani 10-15 senelik zamanlardan bahsediyorum profesyonel takımların olduğu dönemlerden bahsediyorum o dönemlerde bunların hepsine Artvin halkı zaten alışıktı sadece araya zaman ve uzun bir aranın girmiş olduğu düşüncesindeyim. Biz bunu tekrardan canlandırabilmek adına ve Artvin halkı ile takımı birleştirebilmek adına sonuç itibarıyla tek taraflı tek yönden bakarak hiçbir şeyi çözme şansımızın olmadığı ve insanla olan bir iş yapıyoruz. Tüm desteklere ihtiyacımız var bu sadece kamp değil, maddiyat değil maneviyat da çok önemli. İnsan ile olan bir iş yapıyoruz herkes her gün aynı şekilde uyanamaya biliyor kimisi sağından uyanıyor kimisi solundan uyanıyor o yüzden ben sadece şunu söylemek istiyorum ortalama 9 maçlık ilk yarı periyodumuz var ve bunun arasında da yaklaşık 30-35 günlük bir aramız olacak. Planlamaları daha önceden her şeyi yaptığımızda ve bunu bizi izleyenlere sahaya gelen seyircilere herkese bunu açıkça ne yapmak istediğimizi ve nereyi hedeflediğimizi anlatabilirsek bu sefer her şeyin ilk başından daha da rahat olacağını düşünüyorum. Şuan dediğim gibi futbola profesyonelliğin bir alt ligi olarak BAL ligine uzun süredir verilmiş bir aranın özlemini Artvin halkının ilk iç saha maçımızda bizimle beraber olacaklarını da düşünüyorum. biz şuan teknik adam ve futbolcular olarak Kars Kağızman maçına konsantre olmuş durumdayız çünkü önümüzde bu engel ilk olarak bu engeli bir aşmamız gerekiyor. bundan sonrasında 2 haftalık periyotta fikstür avantajımız da içeride oynayacağımız üst üste iki tane maçımız var bunları inşallah ondan sonraki zamanlarda ilk maçımızı da geçtikten sonra daha detaylı şekilde konuşup hep beraber bu takımı hak ettiği daha üstlere doğru taşımak için ne yapmamız gerekiyorsa hep beraber inşallah yaparız diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Maçları izlemeye gelen taraftarların pandemi kurallarına uyacağını düşündüğünü belirten Teknik Direktör Öz, “Pandemi kuralları sonuç itibarıyla bizimle alakalı olan bir şey değil bu TFF’nin ve bilim kurulunun ortak aldığı kararlar doğrultusunda ve kulüplere gönderilen Türkiye futbol federasyonu aracılığıyla belirli yaptırımlar ve belirli şekildeki maddeler var. Bu maddelere uyuması gerekiyor bizim alanımızın dışında olan bir şey maskeye mesafeye hijyene zaten bunlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun hafife alınacak bir şey olmadığını artık herkes biliyor. Federasyonu’nda uyguladığı kriterlerde sağlık kurulu ile birlikte zaten bizim aşılarımızı olmadan sahaya çıkma şansımız yok. Takım olarak söylüyorum futbolcular, teknik heyet, kulüp personeli bu kriterleri yerine getirmiş bulunmaktayız. Aşılarını herkes olmuş vaziyette bunları yapmadan zaten sahaya çıkıp futbol oynama şansımız yok bu kriterleri biz kulüp olarak yerine getirdik. Seyircilerimizin de inşallah normal hayatlarımızı devam ettirebilmek adına da aşıdır maskedir mesafedir hijyendir bunlara zaten uyacaklarını düşünüyorum. Çünkü artık ilk zamanlar gibi değil herkesin her şeyin farkında ve bilincinde olduğunu düşünüyorum İnşallah sağlıklı bir sezon hepimiz için olur hiçbir sıkıntı yaşamadan da sonuna getirebiliriz” diye konuştu.

HATİCE DİLER