YEREL
Giriş Tarihi : 21-01-2022 16:23   Güncelleme : 21-01-2022 16:23

Çoruhspor Yeni Hocası İle İdmana Başladı

Çoruhspor Yeni Hocası İle İdmana Başladı

Bölgesel Amatör Ligde (BAL) mücadele eden Artvin Çoruh Spor Kulübü zorlu hava şartlarına rağmen antrenmanlara devam ediyor. Ligin devre arasında teknik direktör değişikliğine giden kulüp, yeni teknik insan Bahadır Basa ile çalışmalara başladı.

Hafta boyunca kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle salonda idman yapan sporcular için sahanın belli alanı kardan arındırılarak sahada çalışmalara başlandı. Yeni takımı ile antrenmana çıkan Bahadır Basa takımın durumu hakkında değerlendirmeler yaptı.

Basa, “Artvin'de hiç yağmayan kar yağdı. O da bizim şansımıza fakat Ahmet hocamızla birlikte sahanın yarısını açtık futbolcu arkadaşlarımızla birlikte şartlar doğrultusunda çalışıyoruz. Çalışmalar İyi gidiyor Çok iyi bir ekibimiz var giden arkadaşların yerine yeni arkadaşlar almak için mücadele ediyoruz 2-3 tane futbolcu arkadaşımızı takımımıza getirebilirse o zaman takımımız daha iyi duruma gelecek” dedi.

Takımdaki sakatlıklar hakkında da bilgi veren teknik direktör Basa, “Şu an tesiste yatan Âdem arkadaşımız bugün hastalandı kötü bir hastalık değil normal bir gribal hastalık, Serkan'ın kasığında bir problem var. Kalecimizin belinde bir problem var çünkü salonda idman yaptık hava soğuk şartların ağırlığından dolayı çocuklarımız tabii ki sakatlık yaşayabiliyorlar bunları normal karşılıyorum ben.Daha tam hazır değiliz çünkü şartlardan dolayı hazır değiliz çünkü hazırlık maçı yapamıyoruz sağ bulamıyoruz İnşallah bu hafta sonu bir iki hazırlık maçı yapacağız sahamız ise gördüğünüz gibi birazcık daha temizliye bilirsek sahanın tümünde İdman yaptırabilirsek İnşallah lige iyi bir başlangıç yapmayı düşünüyoruz ve yapacağız da.Bu ligde kimin ne yapacağı belli olmaz. Bizim takımımız lider olduğu için lider takımın futbolcuları lider gibi oynayacak aslanlar gibi hepsi sahaya çıkacaklar. Artvin Çoruhspor İnşallah bu sene şampiyon olacak.Bizim çalıştırdığımız takımlarda alt oynama yoktur Allah'ın izniyle bu sene ve bu takımı şampiyon yapıp Artvin 19 sene sonra bir şampiyonluk daha ikram edebilmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız inşallah bunu başaracağız.Ben Artvin taraflarını, 4 sene bu kulüpte top oynadım kaptanlık yaptım çok güzel günlerim geçti bu statta İnşallah 30’u pazar günü herkesin statta olmasını istiyorum Tüm taraftarları maça davet ediyorum İnşallah onlara iyi bir 3 puanla lige başlayacağız dedim ya bu sene şampiyon olacağız” diye konuştu.

“Artvin halkı 20 yıldır 3.lige susamış, şehrimiz futbola aç biz bu açlığı doyurmak için çalışıyoruz”

Yardımcı antrenör olarak sahaya çıkan Ahmet Külük, ligi lider tamamlamak için çalışmalara devam ettiklerini aktararak, “Şu an düşündüğümüzden daha iyi çalışıyoruz Liga hazırız aslında. Saha şartlarının zor olduğunu bilsek de Çocuklarımızın yüreğine sağlık biz ikinci yarıya hazırız. Lider takımı Lider bitirmek için de elimizden geleni yapacağız. Artvin'e layık olan ne varsa gece gündüz uyumadan takım üzerine çalışma yapıyoruz. Bu kış gününde Artvin'e bir şampiyonluk hediye etmeyi düşünüyoruz.Bu takımın içerisinde büyük bir hedefimiz bu Artvin halkı 20 yıldır 3.lige susamış, şehrimiz futbola aç biz bu açlığı doyurmak için hocamızla geldiğimizden bugüne kadar çocuklarla için iç içe olduk, abi kardeş olduk. Çalışıyoruz emek veriyoruz onlar bizden daha çok emek veriyor Her şey güzel olacak Bunun farkındayız hocamızla bu önüne geçerse çocuklarımız mutlu olsa daha güzel olacağını biliyoruz ama olsun zorlukların altından kalkacağımızı biliyoruz hocamızla beraber Artvin'e layık olan her şeyin en güzelini yapmaya da hazırız.Takımımızda 3-4 bölgede acil ihtiyacımız var ama imkanlarımız yok zor şartlar içerisinde topçuya teklif sunuyoruz bir top Artvin’e gelmek için parayı peşin istiyor günümüz futbol artık değişti. Adam Artvin'in konumuna bakıyor iklim şartlarının zor olduğunu bilerek parayı farklı bir yönden istiyor hepsini peşin istiyor futbolda böyle bir kural yok. Futbolda önce hak edeceksin hak ettiğin şeyi de hiçbir kulüp mağdur edeceğini tahmin etmiyorum. Alabilirsek ne mutlu alamazsak da Artvin’de yüreği büyük olan gençlerimiz var bunlarla tamamlarız yolumuza devam ederiz kimsenin bundan şüphesi olmasın. Taraftarlarımız yanımızda olsun çok canlı çok coşkulu ve istekli birtakım göreceklerdir. Biz maçlara bireysel olarak bakıyoruz Tek tek bakıyoruz önce Kağızman sonra Erzurum öyle devam edeceğiz. Biz 2'de 2 yapmanın hesaplarını yapıyoruz.Hocam çok istekli biz hocamıza yardımcı oluyoruz hocamız bize yardımcı oluyor. Artvin hak ettiği yere gelecektir bunu taraflarımız böyle bilsin ama taraftarlarımız arkamızda olsun. 12 adam çok önemli tribün bir olacak coşkulu olacak takıma sahip çıkacak. Biz hoca olarak takım olarak taraftara elimizden gelen ne varsa o gayreti göstereceğiz. Yeter ki Artvin halkı bizi yalnız bırakmasın biz de onları yalnız bırakmayız” ifadelerini kullandı.

Yardımcı antrenör Mert Başköylü, hava şartlarına rağmen yoğun çalışmaya devam ettiklerini vurgulayarak,26 Aralık'ta Sezonun ilk yarısını tamamladık Ağrı Vefa spor galibiyeti ile 10 günlük izne çıktık sonrasında geçtiğimiz hafta Toplandık yaklaşık 20 günlük bir hazırlık dönemimiz var son 12 gün kaldı 12 gün sonra Kağızman takımı ile bu sahada müsabakamız olacak. Hava şartları bizi yoruyor ama ona rağmen Gençlik Spor personellerinin yoğun çalışmaları sayesinde Statta az da olsa antrenman yapımı şansımız oldu, antrenmanlarımız da devam ediyoruz bugün buradayız inşallah hava şartları da iyileştiği sürece istediğimiz program uygularız ve sezonun ikinci yarısına hazır oluruz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

HATİCE DİLER