YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 10:26   Güncelleme : 29-04-2022 10:26

Çoruhspordan Arhavispor’a Tebrik

Çoruhspordan Arhavispor’a Tebrik

Bölgesel Amatör Liginden(BAL) Süper Amatör Ligine Düşen Artvin Çoruhspor yönetimi, Çarşamba günüArhavispor ve Borçkaspor arasında oynanan Play-Out Baraj Maçında verdiği mücadele sonrasında BAL Liginde yerini koruyan Arhavi sporu tebrik etti.

Artvin Çoruhspor Bölgesel Amatör Liginde kalma mücadelesini kazanan Arhavispor’u ve kısıtlı imkanlarla mücadele eden Borçkaspor’u tebrik eden Çoruhspor yönetimi yayınladığı tebrik açıklamasında futbolun bir il için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti.

Artvin Çoruhspor Yönetimi yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Artvin Şehir Standında oynanan BAL Play Out (Baraj Maçı) müsabakasında Borçka Spor’u 3-0 yenerek önümüzdeki sezon Bölgesel Amatör Ligde şehrimizi temsil etme hakkı elde eden Arhavispor camiasını tebrik eder, yeni sezonda başarılar dileriz.

Kısıtlı imkanlarına rağmen göstermiş olduğu mücadeleden dolayı Borçkaspor kulübünü ve müsabaka boyunca takımını destekleyen takımına sahip çıkan taraftarlarını tebrik ediyoruz.

Unutmamamız gereken bir konu ise; Bir ili en önemli tanıtan Futboldur, Sanattır, kültürel etkinliklerdir, şehirler birbiriyle futbol ile rekabete girerler.

Futbolun sadece birey üzerinde değil, aynı zamanda toplum üzerinde de etkileri yadsınamaz. Gerek sosyal, gerekse kültürel ve ekonomik açıdan spor, toplumu besleyen en önemli olgulardan birisidir.

Bir şehrin sahip olduğukültür, sosyal değerleri ve ekonomik değerleri bir bütün olarak o şehrindiğerşehirlerdenayrıldığı noktaları ön plana çıkarandeğerlerdir. Günümüzdebüyük bir yarış içerisine giren şehirler ve yerel yönetimler, performans değerlendirme sistemleri ve reklam, tanıtım gibi organizasyonlarla marka il yarışıiçerisinegirmişlerdir.

Eski kamu yönetimianlayışında yerel yönetimler halkın hizmetkarlıkyaptığı kurumlar iken günümüzde yeni kamu yönetimianlayışının egemen olmasıyla birlikte, yerini daha çok birey odaklı ve halkın hizmetinde olan bir anlayışabırakmıştır. Bu açıdan en önemliekipmanlardan birisi tanıtım ve reklam organizasyonları olmuştur.

Sporun bireysel ve toplumsal faydalarına değinen pek çokçalışmanınyapıldığını hepimiz bilmekteyiz. Öte yandan sporu, özellikleülkemizdeoldukça yaygın olarak takip edilen futbolu bir tanıtım ve reklam aracı olarak görebiliriz. Bunun yanında futbol müsabakalarınınyapıldığı illerde maçlara gelen seyircilerin kentin ekonomisine katkısı da bilinen bir gerçektir. Düşünün bugün oynanan Arhavispor - Borçkaspor PLAY-OUT Müsabakasının merkez ilçemize bir günlük ekonomik katkısı ne kadardır? ( En az 100.000TL)

Günümüzde pek çok şehir markalaşarak olimpiyat müsabakalarının kendi bölgesi içerisinde yapılmasını istemektedir. Bunun nedeni de yine aynı gerekçelere bağlanabilir. Bu yarış̧ içerisine giren siyasiler, idareciler sporun sosyal ve ekonomik katkılarının bilincine vararak, bu katkıların bulunulan şehretaşınmasıiçinçaba harcamaktadır.

Ne yazık ki Artvin ili ve ilçelerinde bu durumun önemi siyasilerimiz ve Yöneticilerimiz tarafından henüz fark edilmemiştir. Ümit ederim ki ilerleyen süreçte fark edilir.”