YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2022 11:03   Güncelleme : 28-04-2022 11:03

“Cumhur İttifakı Önemli Rol Üstlendi”

“Cumhur İttifakı Önemli Rol Üstlendi”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Artvin Milletvekili Erkan Balta, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)’nin düzenlediği iftar programına katıldı. Cumhur İttifakının bulunduğu iftar programının ardından konuşma yapan Vekil Erkan Balta, Cumhur İttifakının önemine değinerek “Türkiye'nin bağımsız ve büyük bir devlet olması yolunda bir araya gelmiş Milliyetçi Hareket Partisi kadroları ile AK parti kadroları birlikteliği gerçekten de çok önemli ve toplumsal bir birlikteliktir” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Artvin Milletvekili Erkan Balta, Milliyetçi Hareket Partisi(MHP)’nin düzenlediği iftar programına katıldı. Burada konuşma yapan Balta, “Türkiye'nin varlığı Türkiye'nin bağımsız güçlü bir devlet olarak yürümesi noktasında bilhassa 2015 ve 2016 yılları itibariyle Türkiye'de bir araya gelmiş kadrolarımız Türkiye'de bir taraftan bu ülkenin kendi toprağının değerlerine bağlı olarak kendi milletinin hedefleri yolunda yürümesini düşünen ve bu noktada dünyada hakim güçlerin, bugüne kadar nizam veren dünyayı istediklerinde hizaya koyan güçlerin piyonu olarak değil de büyük ve şanlı bir tarihe mensup olan Türk milleti olarak bu coğrafyanın bu devletin mensupları olarak bağımsız kendi kararını veren bir devlet olarak varlığımızı sürdüreceğiz. Bunun içinde kimseye muhtaç değiliz kimsenin desteğine muhtaç değiliz. Bu yolda Türkiye'nin bağımsız ve büyük bir devlet olması yolunda bir araya gelmiş bu kadroların milliyetçi hareket partisi kadroları ile AK parti kadroları birlikteliği gerçekten de çok önemli ve toplumsal bir birlikteliktir” ifadelerini kullandı.

“Dünyada adaleti dünyada barışı huzuru getirmek bizim milletimizin vazifesi haline gelmiştir”

“Türkiye öyle bir noktaya geldi ki tarihimizin coğrafyamızın bizi mecbur ettiği bir görev var. Dünyada adaleti dünyada barışı huzuru getirmek bizim milletimizin vazifesi haline gelmiştir.” diyen Erkan Balta, “Bugün baktığımızda dünyada ne tür bir zulüm olursa olsun orada sesini yükseltebilen bir tek devlet vardır o da Türkiye Cumhuriyetidir. Böyle güçlü Amerika'nın Avrupa'nın ne dediğine veya Rusya’yı kızdırır mıyım diye hareket eden bir Türkiye yok. Kendi milletinin rotasında yürüyen bir devlet olmaya başlayınca işte bu Türkiye'den kurtulmak istiyorlar. Böyle güçlü bir Türkiye'yi kimse istemiyor dünyada İngiltere’de istemiyor, Almanya'da istemiyor, Rusya'da istemiyor, Amerika'da istemiyor. Bu milletin kendisi olarak var olmasının davasını giden Adalet Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partili ile arkadaşlarım bu milletin gelecek davasını çok önemli bir birlikteliğini ve çok önemli bir yol arkadaşlığını üstlenmiş durumdadır” diye konuştu.

Ak Parti Vekili olduğunu ancak MHP kadrolarının da sorunları ile yakından ilgilendiğini aktaran Balta, “Elbette ki ben Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekiliyim elbette ki teşkilatın yetiştirdiği birisiyim ama ben aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partili kadrolarında Ankara temsilcisi onlarında sorunları ile birinci derecede ilgilenme zorunluluğum olduğunu biliyorum. Buna da bugüne kadar dikkat ettim bugünden sonra da dikkat edeceğim” dedi.

“2023 seçimlerinden sonra Türkiye bağımsız ve kendi yolunda yürüyen bir devlet olmaya devam edecek”

Konuşmasında 2023 seçimlerine değinen Erkan Balta, “Bütün seçimler önemlidir önümüzdeki seçimler Türkiye tarihi için bu milletin yeniden doğruluş yeniden yükseliş safhasında 2023 seçimleri çok kritik bir seçim olacaktır. Bugün AK parti ve MHP'nin oluşturduğu ittifaka elbette ki bizim içinde bulunduğumuz ittifak olduğu için böyle konuşuyor değilim. 2023 seçimlerinden sonra Türkiye bağımsız ve kendi yolunda yürüyen bir devlet olmaya devam edecek. Düşünün ki bir milli eğitim konusunda Saadet partisi ile CHP'nin ortak bir karar verebilmesi mümkün mü? Gizli ortak olarak görünen HDP ile İYİ Parti'nin dış politikada ortak bir karar verebilmesi mümkün mü? Ben bugün siyasi konulara pek girmek istemiyorum size sadece bir şey söyleyeceğim HDP’siz şu altılı ittifak HDP'nin desteğini almadan iktidar olma gibi bir hesabı var mı? HDP destek vermeden bu altılı ittifakın başarılı olma ihtimali var mı? Böyle bir ihtimal yok. Peki, HDP kendi gücünün farkında olan bir parti olarak bu altılı ittifaktan hiçbir taviz almadan mı destek verecek? HDP'nin alacağı taviz acaba ne olacak ülkemizin güvenliği ile ilgili ülkemizin varlığı ve bütünlüğü ile ilgili ne tür tehditler önümüze getirecek bununla ilgili İYİ Partililer ve CHP'liler ne düşünüyor? Onların hiçbir şey düşündüğü yok. Onlar batılı arkadaşları ile dirsek temasında olduğu güçler ile onların da destek verenlerin pek çoğu şunlar bir gitsinler de sonrasına bakarız düşüncesindeler. Ama sonrası bu ülke için felaket olur. İnşallah buna müsaade etmeyeceğiz Milliyetçi Hareket Partili kadrolarımızla ve AK Parti kadroları ile buna müsaade etmeyeceğiz ve Türkiye'nin girmiş olduğu bu yola 2023'ten sonra daha güçlü bir şekilde devam edeceğiz. Şimdi bir ümit var belki bunlar yıkarız diye bunu da denediler. 2018 saldırıları ile denediler ondan öncesinde darbe ile denediler bu ittifakı bir araya getiren olay odur bunu başaramadılar. Şimdi 2023'te demokratik yöntemler ile değiştireceğiz diyorlar, bunu nasıl değiştirecekler işte bu altılı ittifaka destek vererek bunu da başaramayınca diyecekler ki tamam dayımız bunlar oturup masada bizimle konuşmaya başlayacaklar. Şimdiden sonra hesaplar bugün de olduğu gibi dış güçlerin olduğu bir ülke değil dışarıda oyun kuran bu kurdu oyun içerisinde aktör olarak oynatan bir ülke haline gelmiştir. 2023'ten sonra bu daha belirgin bir şekilde devam edecek. Göreceksiniz ki çok hızlı bir şekilde büyümesine ve yükselmesini devam edecek ve ümit ediyorum ki Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerim bu milletin var olmasını bu devletin düzelmesi ve yükselmesi için de başka derdi başka hesabı yoktur. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

HATİCE DİLER