YEREL
Giriş Tarihi : 28-05-2021 10:34   Güncelleme : 28-05-2021 10:34

Cumhuriyet caddesinde esnafın sıkıntısı ve isteği

Cumhuriyet caddesinde 1 Mayıs tarihi itibariyle başlayan altyapı, kaldırım ve yol yapımı çalışmaları esnafın maddi olarak kayba uğramasına sebebiyet verdi.

Cumhuriyet caddesinde esnafın sıkıntısı ve isteği

Cumhuriyet caddesinde tekstil üzerine işletme sahibi olan İdris Taşkın; “ araç çekilmesini değil belli aralıklarla ceplerin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet caddesi esnaflarından olan Taşkın; “ Yapılan bu çalışmalar sebebiyle satış kaybımız oldu. Arabanın işleyememesi, müşterinin yürüyememesinden dolayı işlerimizde aksama oldu. Ancak bu çalışmalar mecburiyetten yapılacak. Buradaki esnafların mecburiyetten dolayı tabii ki zararı oldu, olacaktır. Ticari olarak, manevi olarak zararı oldu, hatta müşterilerimizin bu cadde üzerinde yürümesine, gezmesine engel oldu. Fakat bu çalışmalar bittikten sonra güzel olacağını düşünüyorum.

Biz cadde üzerinde araba çekilmesini istemiyoruz, belli aralıklarla cep yapılmasını istiyoruz. Ancak eski düzende olacaksa değişen bir şeyin olacağını düşünmüyorum. Esnaf olarak araba çekilmesi taraftarı değiliz. Yani birisi gelecek dükkanın önüne aracı çekecek, gidecek. Akşama kadar gezecek benim dükkanımın önü de akşama kadar kapalı kalacak. Biz bunun böyle olmasını istemiyoruz. Belli aralıklarla ceplerin olmasını istiyoruz. Ve ceplere park edildiğinde de park edenin akşama kadar cepte arabasını saklamasını istemiyoruz. Yani cepler kimsenin özel park alanı olmamalı.

Çalışmaların iyi gittiğini ve 15 gün içerisinde biteceğini düşünüyorum” diyerek sözlerini noktaladı.