YEREL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 11:35   Güncelleme : 31-05-2021 11:35

Daha iyisi için sabır lazım

Cumhuriyet caddesinde biten altyapı çalışmalarının ardından yol ve kaldırım yapımı çalışmalarına hızla başlandı.

Daha iyisi için sabır lazım

 Araç kiralama üzerine Cumhuriyet caddesinde ofisi bulunan Erhan Gazihan; “ bu çalışmalar esnasında tabii ki esnaflar etkilendi. Ancak daha güzeli için bizde esnaflar olarak bu zorluklara katlanmamız gerekiyor” ifadesini kullandı.

Altyapı ve yol yapımı sürecinde nasıl etkilendiklerinden bahseden Gazihan; “ Cumhuriyet caddesi esnafı bu altyapı, yol ve kaldırım çalışmalarından elbette etkilendi. Ancak bu süreç olması gereken bir süreçti. Bu sebeple bizim de esnaflar olarak mecburi bir şekilde ve daha iyisini istiyorsak sabretmemiz gerekiyor.

Biz araç kiralama işi yapıyoruz. Şuan araçlarımızı ofisimizin önüne koyamıyoruz. Araçlarımızı otoparka park etmemiz gerekiyor. Bu süreçte bunun gibi zorluklar yaşıyoruz. Ancak bu sürecin olması Cumhuriyet caddesinin daha güzel bir görünüm kazanması için, yolların daha iyi olması için, insanların kaldırımda daha rahat yürüyebilmesi için bu çalışmaların olması gerekiyordu. Bu sebeple çalışmalar esnasında vatandaşlarımız, biz esnaflar herkesin belli fedakarlıklar yapması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bu çalışmaların yapılabilmesi için fedakarlık yapma mecburiyetimiz var bence. Artvin Belediyesi’ de bu çalışmaları en kısa süre zarfında bitirme gayretinde olarak fedakarlık yaparsa bu çalışmalar en kısa zamanda biter. Bizde Cumhuriyet caddesinin yeni görünümüne bir an önce kavuşuruz” ifadelerine yer verdi.

Yol ve kaldırım çalışmalarının yapımı hakkında isteklerini belirten Gazihan “ Yolların genişletilmesi taraftarıyım. Çünkü cep yapılırsa bazen müşteriler, bazen esnaflar mağdur olacak. Mağduriyetin giderilmesi için yolların eski halinden daha geniş hale getirilmesini istiyorum. Bu araç park etmeyi de sabahtan akşama kadar değil tabii ki belli bir süre zarfında yani 15 dakikadan fazla araç park edilmemesi şeklinde bir kural koyarak yapabilirler. Biz hem Valiliğe hem de Artvin Belediyesi’ne ilettik. Umarım talebimiz karşılanır ve kimse mağdur olmaz. Araç kiralama işi yapsak da bu taleplerim tamamen bu cadde üzerindeki tüm esnafların bu cadde üzerinde alışveriş yapan vatandaşların yararına olacak şekilde bir talepte bulundum. Artvin’de zaten herkesin kabul ettiği park sıkıntısı var bir de bu cadde de park etmenin önüne geçilirse ciddi sıkıntılar olacağını düşünüyorum. Bu sebeple de cep olması düşüncesinde değiliz. Bizim isteğimiz Artvin’in her kesimin yararına olacak şekilde çalışmaların sonlanmasıdır. Taleplerimizi ve isteklerimizi gerekli mercilere ilettik. Taleplerimiz de olumlu  bir şekilde karşılanıp yerine getirileceğini umut ediyorum” dedi.

Altyapı çalışmaları 1 Mayıs tarihinde başlayıp bittikten sonra yol ve kaldırım çalışmasına başlayan Artvin Belediyesi caddedeki çalışmaların en kısa sürede bitmesi için canla başla çalışıyor.