YEREL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 15:32   Güncelleme : 01-06-2021 15:32

DAİRE BAŞKANI VE BASIN MÜŞAVİRİ ARTVİN’DE

Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Mehmet Koç ve Orman Genel Müdürlüğü Basın Müşaviri Mümin Döngez Artvin Yusufeli Yeni Yerleşkede yapılan Ağaçlandırma çalışmalarını yerinde görmek için Artvin’e geldiler.

DAİRE BAŞKANI VE BASIN MÜŞAVİRİ ARTVİN’DE

Orman Bölge Müdürü Dr.Mimar Sinan Özkaya, Daire Başkanı Mehmet Koç ve Basın Müşaviri Mümin Döngez, Ağaçlandırma ve Silvikültür Şube Müdürü Cihangir Dedeağaoğlu, Yusufeli Orman İşletme Müdürü Serhat Ersöz, İşletme Müdür yardımcısı ve İşletme Şeflerinin katılımıyla, Yusufeli Orman İşletme Müdürlüğünde yeni yerleşkede yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili toplantı yapıldı.

Toplantıda su altında kalacak olan meyve ağaçlarının devamlılığının sağlanması ve gelecek nesillere aktarılması için “transplantasyon” ile hem birilerinin anılarını hem de ekosistemin başka bir alana taşınması aşamasında yapılan çalışmalarla ilgili sunum yapıldı. Sunumun ardından Basın Müşaviri Mümin Döngez, Bölge Müdürüne Orman Genel Müdürlüğünün 3 ayda bir yayınlanan ve Yusufeli yerleşkesi ile ilgili “Anı Nakli” nin yayınlandığı, Orman ve Hayat Dergisini verdi.

Toplantıdan sonra Yeni yerleşkede yapılan ağaçlandırma çalışmaları yerinde görülerek, taşınan ve yeşermeye başlayan ağaçlardan meyve topladılar.

Dış İlişkiler Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Mehmet Koç yapılan çalışmalarla ilgili Bölge Müdürü Dr. Mimar Sinan Özkaya ya ve ekibine teşekkür ettiler.